Вічну пам'ять - на брухт. Підліток на Сумщині сплюндрував Меморіал воїнам-визволителям. 14-річного хлопчину привабили сталеві таблички з іменами героїв - їх планував вигідно збути. Школяр навіть не крився - серед білого дня прийшов і здер.
До 9 травня Меморіал слави в селі Залізняку вже готовий: прибрали, підфарбували... Та ось на місці табличок із прізвищами героїв Громадянської і Великої Вітчизняної воєн - порожньо.
Олексій Цигура, Верхньосироватський сільський голова:
- Ці таблички були встановлені на пам'ятниках уродженцям села Залізняк. Так на вагу кілограм 8 єсть.
Здати на брухт вічну пам'ять мав намір 9-класник місцевої школи. Навіщо - пояснити не зміг.
Затриманий:
- Все хватало, делать просто нічого.
Байдикує й уроки прогулює, кажуть учителі. Хлопець зростає без батька.
Олена Бахирева, соціальний педагог:
- Веде себе, на перший погляд, адекватно, любе жартувати, веселий, але дуже важко визначити, що в нього в думках.
Продовж півроку 14-ирічний хлопчина знай цупить. Узимку оббирав дачі - дістав рік умовно. Щойно скінчився суд - наступна справа, про обікрадений будинок. Слідство ще триває, а підлітка знов потягло на чуже.
Сергій Чміль, керівник Сумського РВ міліції:
- Рано утром сбил таблички, и недалеко от памятника спрятал в кустах. Дальнейшая цель его была - ночью эти таблички перенести в Верхнюю Сыроватку, где сдать в пункт приема металлолома.
Меморіал стоїть на могилі трьох сотень визволителів рідного села хлопчини. Миколі Петровичу було одинадцять, коли попросився на фронт. Мінометник про юного земляка й чути не хоче.
Микола Ілляшенко, ветеран Великої Вітчизняної війни:
- Ну, що про таке дізнаватися… Наказувати треба. Не воспитувати, а наказувати…
Сергій Чміль, керівник Сумського РВ міліції:
- Показательный суд - это было бы очень правильно, потому что помимо того, что воруют на кладбищах металл, воруют в дачных массивах. Но воровать с памятника погибшим героям - это, конечно, кощунство.
Оксана Москаленко, Олександр Федчун, Сумщина, НТН.