Майже щодня до Житомирського райвідділу міліції надходять повідомлення про обкрадання дачних будинків. Навколо обласного центру їх майже одинадцять тисяч. Більшість не охороняють. Злодії забирають електроінструменти, старі телевізори, й навіть каструлі. Найбільший попит - на метал.
Взимку більшість дачних будинків порожні, тому власники помічають, що їх пограбували, лише навесні.
Микола Нишпал, керівник сектору Житомирського РВ міліції:
- Люди повертаються до своїх дачних будинків і виявляють пошкоджені вікна, двері, горища в основному крадуть вироби з металу, посуд який в подальшому здають в пункти прийому металу. На деякий будинках, де проводились роботи, власники залишають електроінструменти: дрилі, болгарки, - тож злочинці викрадають дані речі з приміщень.
Один із дачників, котрого зустріла знімальна група "Свідка", радісно розповів: на його вулиці нікого не обікрали. Господарі найняли сторожа.
Дачник:
- В нас тут діжурить один. Ми йому платим. Три вулиці доглядає. Він тут живе. А що можуть красти - залізо, метал.
Саме на метал полювали підлітки в одному з дачних кооперативів поблизу Житомира. Юні спритники пролазили в будинки навіть через ґрати на вікнах. Та розвинути підприємницьку діяльність хлопчакам завадили правоохоронці.
Олександр Гарбовський, керівник відділу Житомирського РВ міліції:
- Затримано групу неповнолітніх жителів села Пряжево Житомирського району, які минулого і цього року скоювали крадіжки з дачних масивів. Задокументовано 9 крадіжок.
Один з чотирьох крадіїв свої дії пояснює просто.
Затриманий:
- Щоб сигарет купить, пива якогось.
- А ще для чого?
- Жить за щось.
- Так важко жити, батьки не дають?
- Ну, як, дають, але ж все одно хочеться ще краще.
Далі долю хлопців вирішуватиме суд. Правоохоронці ж радять батькам пильніше наглядати за своїми дітьми, а власникам дач - ставити бодай найпростішу сигналізацію, чи наймати охоронця. Тоді не доведеться щороку оновлювати шибки і привозити нові каструлі.
Олександр Райковський. Віктор Підвисоцький, Житомирська область, НТН.