Телеканал НТН
Повідомити новину

Новини каналу

24 березня 2010, 14:24 Пограбування
Щомісяця мисливці за ліфтами обчищують столицю на чверть млн. грн.
Щомісяця мисливці за ліфтами обчищують столицю на чверть млн. грн.

Чверть мільйону гривень щомісяця - на таку кругленьку суму обкрадають столичну скарбницю мисливці за ліфтами. Через поцуплене обладнання нерідко трапляються непередбачувані ситуації. Ймовірні навіть трагедії.

Зазвичай, крадії ударно працюють вночі. Улюблені трофеї - ліфтові котушки та двигуни.

Євген Коломієць, монтер ліфтового обладнання:

- Это тормозная катушка, она весит 20-30 килограмм, стоит 5-6 тысяч гривен, на приемном пункте за нее получат 200-300 гривен, не больше.

Котушка мідна, то ж її залюбки беруть пункти брухту. Ласий шматок для злодіїв і центральна плата керування снувачем, що коштує більше п'яти тисяч гривень. На столичному радіоринку кілери-металісти отримають за неї кількасот гривень. Щоправда, їхній виторг буває набагато меншим.

Євген Коломієць, монтер ліфтового обладнання:

- Еще одна проблема киевских лифтов - воруют алюминиевое покрытие, оно достаточно дешевое, за него можно получить несколько гривен.

Пошкоджені підойми не функціонують по кілька день, лікарі швидкої стають атлетами-верхолазами, а злодії вже відшукали нові об'єкти атаки.

Валентина Харченко, мешканка Києва:

- Я живу в кооперативному будинку, за дві неділі украли 8 котушок. Раз люди проплатили, два, а вони зрізають, обрізають вже такі здорові замки.

Порятунок потопальників - справа рук самих потопальників. Інколи вдається затримати злодюжок на гарячому. Мешканець Троєщини почув підозрілий шум у ліфті й викликав правоохоронців.

Василь Товстуха, мешканець Києва:

- Міліція відреагувала дуже оперативно, за 5-10 хвилин була на місці злочину, піднялися на 14 поверх і зловили крадіїв.

Та хитромудрих лиходіїв Феміда так і не покарала.

Василь Товстуха, мешканець Києва:

- Один з крадіїв виявився сином дільничного міліціонера, той навчив його, як викрутитися, і він сказав, що ви самі мені цей метал підкинули, і їх випустили.

Наталя Сторожик, заступник керівника відділу ГУ міліції м. Києва:

- Небагато карних справ порушується, але вони порушуються. Найчастіше крадуть безхатченки та приїжджі, які хочуть нажитися.

За півроку черкаський нероба Сергій здійснив у столиці 18 крадіжок. Переважно цупив телефонний кабель та ліфтове обладнання. За кілограм міді отримував 36 гривень. Винним себе не вважає. Мовляв, життя змусило цупити.

Сергій, підозрюваний:

- Для того, чтобы не умереть с голоду, люди в Киеве безработные делают то, что и я.

24 роки із сорока Сергій провів на нарах. Схоже, його тюремна епопея триватиме. Та навряд чи інші мисливці перестануть полювати за металом.

Олександр Гайдук, НТН.