В Україні мода на новий тип пограбувань. Окрім машин, телефонів, гаманців і коштовностей починають красти дитячі візки. Законодавці мод - полтавські крадії.
На коляски, як і на машини, тепер треба ставити сигналізацію.
Яна, постраждала:
- Мені мама казала: "Яна, купіть якійсь замок". А я кажу: "Мама, ну хто б ту коляску брав?"
Разом зі своїм малюком Яна їхала до поліклініки. Самі зайшли, коляску залишили. По консультації - хотіли було додому. Та лихо - візка вже не було.
Яна, постраждала:
- Два тижні назад украли коляску, і, звичайно, без коляски тяжко, не можна ні погуляти, ні вийти по магазинах, ні так далі… Це стрес був такий що це вобще.
Забрати дитячу коляску та ще й біля поліклініки! Це вже нахабство, дивуються міліціянти. Жодних моральних цінностей в українських крадіїв.
Володимир Пасічко, помічник керівника Київського РВ міліції м. Полтави:
- У сучасних злодіїв немає жодних моральних цінностей, їм все одно, що красти: чи шматок металу, чи телефон, чи коляску. У цих речах вони бачать одне: джерело свого невеликого, але збагачення.
Коляскокрадія знайти було непросто. Ні свідків, ні камер спостереження. Обійшли всіх екс-злодіїв, що з тюрем повернулися.
Володимир Пасічко, помічник керівника Київського РВ міліції м. Полтави:
- До цієї роботи вони взялися із подвійною відповідальністю і наполегливістю. Зробити це зобов'язував не лише професійний, але і моральний обов'язок.
Зрештою стало відомо, що в одного з колишніх злодіїв нещодавно народилася дитина. Того дня, коли вкрали коляску, він також був у тій самій поліклініці. Своє немовля приніс на щеплення. Недешевий візок спокусив. Тож забрав його і доправив до своїх батьків - у село. Це щоб якнайдалі від міліціянтів. Проте, Феміда чолов'ягу таки наздогнала. Украдену коляску повернули власниці. А тато-хапко продовж найближчих кількох років маритиме новими моделями чотирьохколісного дитячого транспорту за ґратами.
Борис Сачалко, Олександр Петрушко, НТН.