Олександр – продає дорогущі квадро- та мотоцикли. Повернувся якось в гараж і побачив – його пограбували.
Олександр, постраждалий: «Звернулись до мене по оголошенню незнайомі, були зацікавлені купівлею даних одиниць, подивилися техніку, сказали, що перетелефонують, але насправді виявилось, що мене пограбували, були відсутні 3 одиниці і були різна амуніція і спорядження викрадені».
В міліції не здивовані. Це вже не перше пограбування елітного транспорту на Хмельниччині. До цього безвісти зникли кілька Лексусів, Мерседесів, БМВ і навіть Порше.
Півроку шукали причетних до зникнення. І нарешті виявили – вісімнадцятеро учасників та купа підозрюваних у владних і правоохоронних структурах.
Володимир Гаврилюк, керівник УМВС України в Хмельницькій області: «Схема була проста – із західних держав, Німеччина, Польща викрадалися ТЗ, готувалися документи під двійника і переправлялися на Кавказ, Російську Федерацію і там продавалися по нижчій ціні».
Схема роботи була чітко відпрацьована. Три групи. Перша – викрадала авто. Друга – готувала фальшиву документацію. Третя – переправляла автівки за кордон. Продавали машини через Інтернет. За кілька місяців після викрадення, коли галас навколо зникнення влягався, подавали оголошення з втричі дешевшою ціною.
Володимир Гаврилюк: «На сьогоднішній день 6 злочинців, які причетні до цього арештовані, це ще не всі учасники і надалі проводиться скрупульозна робота, під час якої ми з‘ясовуємо всіх учасників».
Нині правоохоронці мають всі обґрунтовані підозри щодо причетності викрадачів до зникнення в останні два роки ще півсотні автівок у Київській, Донецькій, Черкаській та Вінницькій областях. Підозрюють затриманих у зникненні машин і за межами України.