Сільський роботяга Михайло розповідає: саме збирався на город, як у двері постукали двоє міліціянтів. Гості влаштували в будинку обшук. Нічого підозрілого не знайшли, проте господареві пригрозили порушити карну справу за зберігання наркотиків. І пояснили як цього уникнути.
Михайло, постраждалий: «Прийшли, кажуть: «Давай гроші». Я кажу: «Хлопці, хто ви? Міліціонери чи бандити? Де я візьму такі гроші? Що це мені, йти одалжувать? В кого одолжить?»
Чолов’яга виклав 8 тисяч гривень. І це був лише перший внесок, пізніше довелося заплатити ще 7. Грошей до рук міліціянти не брали, банкноти їм лишали в автівці, під килимком. Правоохоронці приходили з незаконними обшуками до раніше засуджених або м’яких за натурою людей. Обібрати таких було простіше. У декого з них справді виявляли зілля.
Сергій Таранушич, прокурор Сумського району: «В деяких випадках не знаходили, а в деяких знаходили, але кількість, якої не достатньо для порушення кримінальної справи. Але погрожували, що вона буде порушена, або вони підкинуть наркотичний засіб і тоді, якщо люди не заплатять гроші, вони будуть притягнуті до кримінальної відповідальності».
Здирники - двоє досвідчених оперуповноважених Сумського райвідділку, лейтенанти.
Сергій Таранушич, прокурор Сумського району: «Стосовно двох з них на даний час розглядається справа в Ковпаківському суді про перевищення службових повноважень».
Сергій Терещенко, в. о. заступника керівника ГУ МВС України в Сумській області: «Прийнято рішення про звільнення обох цих працівників з органів внутрішніх справ. Оскільки один з них заарештований, тому ми згідно законодавства поки що не можемо його звільнити. Інший сьогодні повинен був з’явитися на співбесіду, будуть проведені всі заходи і він буде звільнений з органів внутрішніх справ».
З роботою втратять і волю – років на 10. Уже викрито чотири факти злочинної поведінки правоохоронців, унаслідок якої в селян відібрано 15 тисяч гривень і тисячу доларів. Пошук постраждалих триває, вони можуть звертатися до прокуратури.