Олексія знає пів-Києва. Раніше полюбляв вуличні перегони. Тепер він – майстер. Купує і продає вживані колеса. Неодноразово йому намагалися «втелющити» крадені новенькі шини.
Олексій, шинний майстер: «На ній є резина. Коли вона не потерта, є такі залишки ливарної форми, то вона майже як пушиста. Це видно».
Щоб визначити - крадена шина чи ні, не обов’язково досконало знатися на цьому товарі. Дивовижна то річ – людська психологія.
Олексій, шинний майстер: «Це легко відрізнити. – А як? – А по людині, яка привозить. – Ну, наприклад? – Якщо людина продає свою резину, то це видно. Якщо приносить чужу і починає розказувати різні історії, де він взяв цю резину. – А які історії? - Друг дав, знайшов, чи давно лежить. - А якщо власник приїжджає зі своєю? – То нічого не розказує».
Водій Юрій про крадіжки шин також чув. Та від страху не тремтить. Не своїм автомобілем їздить, тому як той казав – не шкода.
Юрій, водій: «А не боїтеся, що вкрадуть? – Ні. В мене машина государствена... не шкода».
Правоохоронці чутки про злодіїв, які крадуть колеса - спростовують. Переконують – такі злочини – вчорашній день.
Володимир Дмитренко, заступник керівника відділу ГУ міліції міста Києва: «Крадіжки коліс з авто були характерні десь у 80-х, це було пов’язано із дефіцитом цих виробів».
Водії від цієї новини щасливі.
Володимир Дмитренко, заступник керівника відділу ГУ міліції міста Києва: «На сьогоднішній день зафіксовано лише кілька випадків крадіжок коліс з авто. Міліція вважає, що цей вид злочину наразі немає перспектив».