Телеканал НТН
Повідомити новину

Новини каналу

2 жовтня 2015, 19:25 Вбивства
Гучні випадки використання зброї в Україні

Ця стрілянина стала в США - тільки уявіть - вже 294-ю від початку року. Саме стільки разів американці з'ясовували стосунки і намагалися відстояти свої права зі зброєю в руках у 2015-му. На щастя, до таких масових вбивств в Україні поки не доходило, але за останні роки таки були й справжні криваві бійні з понівеченими людськими долями. Право на постріл. Що може бути, коли українці його отримають - дізнавався Ігор Шумик.

Київ. 26 вересня 2012-го. Він заходить до гіпермаркету, бере молоко, хліб, шкарпетки та флешку і на вимогу охорони йди до їх кімнати, холоднокровно стріляє в усіх 4 сек'юриті,  виживає лише сам.

Пізніше його назвуть Караванським стрільцем, через місяць пошуків його знайдуть мертвим. Та чи дійсно Мазурок і вбивця охоронців супермаркету один і той самий персонаж - достеменно невідомо й дотепер.

Березень 2014-го, в'їзд у Київ збоку Броварів. Двоє працівників ДАЇ стоять біля робочого автомобіля, інший трохи далі. До них під'їжджає Ланос, крізь прочинені дверцята кількома автоматними чергами злочинці розстрілюють правоохоронців.

Осінній Харків. 78-річний чоловік виліз на дах  багатоповерхівки, кидав гранати у простих перехожих і гатив з вогнепальної зброї по машинах і людях.

Він і не подумає здаватися. Після того як влаштував справжню війну, дідусь вистрілив собі у груди. У квартирі загиблого правоохоронці виявили справжню лабораторію з виготовлення зброї.

Ще один смертельний випадок в Південній Пальмірі. Кривава бійня в Одесі шокувала всю Україну. Пізньої ночі на дискотеку зайшли двоє напідпитку.

Владислав Басс, директор нічного клубу:

- Они просто палили по всему ресторану.

Та за півгодини п'яні повертаються до закладу і цього разу вбивають двох, а  ще трьох людей роблять каліками.

Чи можна у країні, яка через АТО просто завалена зброєю, дозволити всім вільно нею користуватися? Чи є нині легалізація вогнепальної зброї  першочерговим питанням?

Валентин КІМ експерт із невербальних комунікацій. Він упевнений зброя лише провокує і якщо вона з'явиться у вільному доступі для українців, кількість злочинів і смертей різко зросте.

Валентин Кім, експерт із невербальних комунікацій:

- Я противник - оружие провоцирует на более кардинальные меры, чем бы его не было -  первое. Второе - у нас и так зашкал уровень преступлений, население морально не готово, чтобы решать проблемы. В суде и третий момент - потребность связана в первую очередь с социальными психическими процессами, которые происходят в нашем обществе.

Вигідне вільне володіння вогнепальною хіба її виробникам і продавцям. Майже 300 випадків стрілянини зі смертями за  неповний рік у США -  наочний результат легалізації зброї. Чи готове до такого українське суспільство?