Телеканал НТН
Повідомити новину

Новини каналу

25 квітня 2013, 11:15 Вбивства
Подробиці вбивства у центрі Києва
Подробиці вбивства у центрі Києва

Помстилися за борги. Це одна з неофіційних версій вбивства бізнесмена Анатолія Парфенюка. Чоловіка зарізали вдень 23-го квітня в середмісті Києва. Чи можна було врятувати постраждалого та чому медики, які були за кілька метрів від місця злочину, вчасно не надали першої допомоги?

Журналістка Єлизавета Татаринова натрапила на закривавленого чоловіка за кілька хвилин після нападу. Біля постраждалого вже були й інші перехожі. Одні телефонували до міліції, інші - викликали швидку, а хтось подався по лікарів до приватної клініки неподалік. Та медики до пораненого не поспішали. Тоді Єлизавета забігла до медзакладу й показала журналістське посвідчення. Каже: лише після цього адміністратори на ресепшені заметушилися й кинулися шукати лікаря.

Єлизавета Татаринова, свідок:

- Представилась журналістом і сказала, цитую: у вас людина помирає під вікнами, якщо ви не допоможете, то я дзвоню в новини, тут буде зараз як мінімум три телевізійні камери. Тоді все добре спрацювало, і лікар знайшовся вільний, і все дуже гарно. Коли я ходила в лікарню, людина ще дихала, і буквально це було питання хвилин.

Марина Борисполець, кореспондентка:

- Ось - місце злочину, ось - через дорогу - приватна клініка, при бажанні лікарі могли добігти до пацієнта за хвилину, утім, люди в білих халатах добиралися сюди понад 15 хвилин.

Дізнатися офіційну позицію керівництва закладу щодо інциденту вдалося не одразу. 

- Частная поликлиника, снимать нельзя.

- По-перше, не чіпайте руками. Не чіпайте руками, покличте керівництво.

- Меня не интересует ваше руководство.

- Що значить Вас не цікавить? Нас цікавить ваше, покличте керівництво.

Так поводилися охоронці закладу вранці, а вже по обіді привітно розчинили двері представникам ЗМІ. Повідомили - зреагували на прохання людей не надто швидко, бо працівниця ресепшену розгубилася й не одразу змогла пояснити лікарям, що сталося.

Борис Коган, головний лікар приватної клініки:

- Она не сработала, она сказала эту фразу, но она искала и тут же пошла к врачу, который был с окрававленными перчатками, и он тут же скинул перчатки, одел чистые, взял бинты, материалы и пошел на место через движущийся транспорт! Отказа в оказании помощи не было, может, была затримка по времени - это да, но мы смотрим по монтирам. У нас на моніторах зафіксовано 10 хвилин, це час від першого звертання до прибуття лікаря до місця надання допомоги.

Керівник Ради захисту прав та безпеки пацієнтів Віктор Сердюк каже: українське законодавство недосконале, бо згідно з ним відповідальним за невчасне надання медичної допомоги може бути лише лікар. І жоден інший працівник медзакладу.

Віктор Сердюк, керівник Ради захисту прав та безпеки пацієнтів: 

- Закон має тільки одну вимогу не до охоронців, не до рецепції, закон має вимогу виключно до лікарів. Він має надати невідкладну медичну допомогу. До всіх інших прямої вимоги він не має.

Тим часом правоохоронці перевіряють дії лікарів і внесли інформацію про несвоєчасне надання медичної допомоги до єдиного реєстру досудових розслідувань. Вбивць Анатолія Парфенюка, власника торговельно-будівельної фірми, шукають. Відомо: їх було двоє, на вигляд їм 20-25 років, зростом вони - приблизно метр вісімдесят. Версій нападу на підприємця міліція не оприлюднює. Та за неофіційною інформацією, бізнесмен заборгував.