Утративши роботу, жителька Красного Луча пішла до своєї колишньої керівниці розбиратися. Розбірки тривали недовго. Жінки схопили ножа.
Про звільнення Валентину повідомили на роботі. Шокована жінка швидко зібрала свої речі й пішла. Але не додому й не на біржу, а до своєї нещодавньої подруги. Розбиратися. Мовляв, усе через неї. Розмова переросла в бійку з ножем.
Валентина, затримана:
- Она подняла руку - такое ощущение, что она мне сейчас выколет глаза. Я у нее взяла нож и ткнула вот сюда.
Поранена подруга померла миттєво. Приятельку-вбивцю знайшли за кілька годин і затримали. Нині вона в СІЗО. Юристи кажуть, треба зробити психіатричну експертизу, і з'ясувати, чому жінка вдалася до крайніх заходів.
Ігор Чудовський, юрист:
- В принципе, действия могут быть квалифицированы по статье 116, как преступление, совершенное в состоянии сильного душевного волнения. Так называемое состояние аффекта.
Психологи ж твердять, що в цьому випадку реакція на втрату роботи й подальші дії були так званого жіночого типу. Тобто, гору взяли емоції, а не розум. Тому науковці радять не впадати одразу у відчай. Бо вже за кілька днів ситуація видаватиметься не кричущою.
Володимир Макаров, психолог:
- Есть выражение - взгляд со стороны, так называемая третья позиция помогает человеку проанализировать ситуацию, как бы он ни был возбужден и обижен.
Фахівці ж ринку праці прогнозують, що цьогоріч звільнень не меншатиме. І щоб кожен безробітний не хапав ножа й не ліз у зашморг від безвиході, до роботи з персоналом варто залучати професійних психологів.