Цей тиждень видався гарячим для львівських вибухотехніків. Додали роботи місцеві жартівники, які то трамваї "мінували", то школу. Не спинило бешкетників навіть те, що такі витівки - кримінал.
Перевірку для місцевої міліції влаштував 52-річний львів'янин.
Віталій Горський, керівник Франківського РВ міліції м. Львова:
- Поступило повідомлення від невідомої особи про те, що наступного дня на території Львова, відносно громадян в трамваях будуть вчинені протиправні дії з настанням тяжким наслідків.
Своїх вимог "терорист" не висував. Лише попередив: пасажирам львівських трамваїв буде непереливки. Оперативники швидко з'ясували, хто телефонував. Далі до справи взялися бійці "Беркуту". Помешкання аноніма довелось брати штурмом. У його квартирі знайшли 38 набоїв до автоматичної зброї. Горе-терорист у скоєному зізнався. Каже, й гадки не мав щось мінувати. Подзвонив з цікавості.
Затриманий:
- Подзвонив, хотів перевірити дії міліції, як зреагує. Ніяких терактів не хотів здійснювати, бо не в силах, і не в стані це робити.
Чоловік уже мав клопіт із законом, і також за бешкет. Укотре він шкодує про свою витівку. Як покарати жартівника - міліція ще вирішує.
А ось в іншому районі Львова "замінувати" власну школу вирішив учень. Планував зірвати урок географії, до якого не підготувався.
Сергій Богданов, заступник керівника відділу ГУ МВС України у Львівській області:
- Було чути, що це голос хлопчика, приблизно від 10 до 14-15 років, тому що він хвилювався, говорив, але було зрозумілим, що це молода особа.
Школу обстежили сапери. Вибухівки не виявили й уроки поновили. Оперативники ж шукали "жартівника".
Сергій Богданов, заступник керівника відділу ГУ МВС України у Львівській області:
- Було встановлено, що в п'ятому класі в той день мало бути опитування з уроку географії. Коли вже пристальніше почали працювати з тими дітьми, то робилося одночасно. Вибухотехніки обстежували школу, а всіх решту дітей, які приходили на уроки, з ними в присутності педагогів, батьків, опитували.
Правоохоронці швидко викрили бешкетника. Ним виявився 11-річний учень цієї школи. За такі витівки синочка доведеться розплачуватися батькам. А малого розбишаку візьмуть на облік у міліції.