Телеканал НТН
Повідомити новину

Новини каналу

16 вересня 2014, 00:31 Допоможіть
Поранений 19-річний розвідник потребує допомоги
Поранений 19-річний розвідник потребує допомоги

Сповнений надії повернутися до товаришів на фронті розвідник батальйону 95-ї аеромобільної бригади. Утім, нині 19-річний хлопець прикутий до ліжка. У травні в бою під Слов'янськом він дістав кульове поранення у стегно. Поставити ж юнака на ноги можуть лише за великі гроші за кордоном.

Йому ледь виповнилося 19, як його - солдата строкової служби - забрали в АТО, у складі першого батальйону 95-ї аеромобільної бригади. Антон - розвідник. І юний вік не став перешкодою для виконання складних завдань. Його підрозділ з-поміж перших ще на початку травня рушив визволяти Слов'янськ від загарбників.

Антон Магльований, поранений військовик:

- Начався штурм, там був блокпост, міст забарикадований, на цих барикадах сиділи сепаратисти, почали ближче під'їжджати, відкрили вогонь, вони відкрили у відповідь, під час цього обстрілу я був на БТР першому, попало в ногу.

Роздрібнена кістка, перебиті нерви, зламаний суглоб - кульове поранення прикувало хлопця до ліжка. Відтоді було більше півдесятка операцій, Антон змінив кілька шпиталів.

Антон Магльований, поранений військовик:

- Через те, що в мене травмований нерв, частину ноги не відчуваю, частково не можу рухати.

Антонові потрібний імплантат суглоба у стегно. Реальність для української медицини в умовах великої кількості поранених примарна.

Сергій Савченко, доброчинець:

- Он крепится, у них, у десантников, такое есть, они хорохорятся, крепятся, с одной стороны, но это очень серьезное ранение и требует очень кропотливого лечения и очень затратного.

Надію хлопцеві дарують доброчинці з Сум. Вони почали збір коштів для того, щоб молодого розвідника на ноги поставити в Ізраїлі. Та операція недешева.

- Операция стоит порядка 150 тысяч евро, взялись умы медицинское Израиля, там военная медицина сильнее, потому что Израиль в войне каждый день.

Сам доброчинний фонд виник після особистої трагедії майбутнього співзасновника - Сергія Савченка. В бою за Лисичанський нафтопереробний завод загинув його син - командир розвідзагону 95-ї аеромобільної бригади - Максим. Він був командиром Антона, якому нині збирають кошти.

Сергій Савченко, доброчинець:

- Бой был очень серьёзный, с этого боя первый батальон вышел - 6 человек вместе с Максимом 200-х, погибших, и ни одного человека не осталось не 300-х - все были ранены, разные степени ранения.

Родичі й друзі загиблого майже водночас почали збирати кошти для потреб бійців АТО.

Олександр Завора, мешканець м. Сум:

- Накопилась сумма, хотели передать в АТО на медпрепараты, но созвонились с ребятами в АТО, они сказали, что нами занимаются харьковские волонтеры. Говорят - помогите лучше малому, он первый был, кто из этой бригады попал с таким тяжелым ранением.

Спільними зусиллями сум'янам - простим мешканцям, бізнесменам і представникам місцевої влади - вдалося зібрати майже 110 тисяч єврів. Долучитися до акції пропонують усім небайдужим українцям. Щоб доправити Антона на лікування в Ізраїль, не вистачає небагато, утім від кожної гривні залежить повноцінне життя юного захисника вітчизни, який навіть прикутий до ліжка хоче знову на передову.