Селекціонери та китайські рослини врятують киян! Замість тополь, які дошкуляють пухом, на вулицях столиці висаджують драконові дерева. Що це за дивина?
Заметіль посеред літа. Тополиний пух - наче сніжинки. Але кияни не поспішають радіти гарному видовищу.
- Важко дихати. Взагалі ми не можемо навіть вікна відчиняти нормально.
- Квартира переполнена, переполнена тополиным пухом вся.
Тополиний пух не кляне хіба що ледачий. Люди твердять - у них алергія. Але лікарі захищають тополі.
Інна Бережна, лікар-алерголог:
- Тополиный пух - это семена тополя. В принципе они неаллергенны и не могут оказать никакого аллергического влияния потенциально. Если сами семена тополя попали вам в нос, конечно, вы будете чихать. И какой-то период, и так далее. Но я не думаю, что все время лезут в нос, все время попадают в глаза.
Сам тополиний пух і справді ні в чому не винен. Та він притягує, як магніт, а потім розносить пилок із рослин. І саме від пилку алергіки плачуть та чхають. Зменшити дискомфорт можна регулярним зволоженням носа, а ще слід частіше вмиватися. А критикам тополь варто згадати, що жодне інше дерево не здатне так очищати повітря. Тополя за рік вбирає до п'ятдесяти трьох кілограмів сажі! І за сезон виділяє стільки кисню, скільки потребує одна людина на рік! Тому тополі в Києві - мало не п'ята частина всіх зелених насаджень.
Євген Кугук, в.о. генерального директора Київзеленбуду:
- Вона швиденько росте, вона дає дуже багато кисню, і вона найбільше для міського середовища якби прийнятна. Ми ж не можемо одним махом взяти, вирізати всі тополі, і таким чином зменшити кількість кисню, який подається в місто.
У Київзеленбуді говорять - лише через пух не зрізатимуть здорових тополь! Але поступово зменшуватимуть кількість дерев, які пушать. На місці засохлих тополь уже висаджують інші, але чоловічого роду. Бо вони не плодоносять. А крім них, у столиці з'явилися ще й унікальні китайські замінники тополь.
Євген Ковшун, директор Київзеленбуду в Дніпровському районі:
- Оно селекционное. Его выводили для того, чтобы максимально можно было получать готовый объект - парк, сквер - в городских условиях. Данное дерево инертное к разным выхлопам автомобилей, солям прочим. Оно может хорошо себя чувствовать в лунке.
Павлонію, або Адамове дерево вивели в Китаї. Там його називають деревом дракона.
Євген Ковшун, директор Київзеленбуду в Дніпровському районі:
- Оно дает очень хорошую тень за счет большых листьев, которые достигают диаметра 60-80 сантиметров. Под таким листом можно просто спрятатся.
Поки саджанці схожі на листя гарбуза. Та вже за рік тут виростуть неймовірно красиві дерева - заввишки до п'яти метрів. На гілках з'являться ніжні пахучі квіти блакитного, рожевого та фіолетового відтінків.