Телеканал НТН
Повідомити новину

Новини каналу

2 квітня 2016, 00:16 Здоров'я
В Херсоні зробили унікальну операцію
В Херсоні зробили унікальну операцію

Замість великих хірургічних розрізів - лише невеликі надрізи. І замість надважкої реабілітації - майже миттєве одужання. В Херсоні зробили унікальну операцію! Там чоловікові видалили частину стравоходу, уражену раковими пухлинами. Майже безболісно! Як це  можливо? І що зараз із пацієнтом?

Найгірше для Валерія Вацка - вже позаду. Але йому й зараз тяжко згадувати все пережите. До ендокринолога прийшов на планову перевірку. Поскаржився на поганий апетит.
 
Валерій Вацко, прооперований:

- Пошли обследовать и вышли на такое дело плохое.
 
У грудні лікарі приголомшили страшним діагнозом - рак стравоходу. Щодня Валерію ставало гірше. Він танув на очах. Бо їжа до шлунка чоловіка взагалі не потрапляла.

Валерій Вацко, прооперований:

- Тошнота. Есть - пару ложек, и все - меня здесь перекрывало, и все, я дальше не мог есть.
 
Два тижні тому чоловіку видалили частину стравоходу. Валерій розумів - це його єдиний порятунок. Досі в Україні таких операцій не робили. Пацієнта лікували за новою технологією - відеоторакоскопією.
 
Олександр Сташенко, завідувач відділення торакальної хірургії онкодиспансеру:

- И вот так, скажем, что нового: ну, во первых, что это без большого разреза, и это значительно уменьшает болевой синдром в послеоперационном периоде.

Раніше для видалення враженої раковими клітинами частини стравоходу потрібно було робити три величезні розрізи. Які довго та болісно заживають. Цього разу хірурги зробили лише маленькі отвори - діаметром 5 та 10 мм.
 
- Обычно делается вот такой вот разрез, а это выполнено из вот трех проколов.
 
Валерій - пацієнт складнИй. У чоловіка - цукровий діабет. До того ж, йому раніше протезували черевну аорту. Тож невідомо, чи переніс би він традиційну операцію. А так - швидко звівся на ноги.

Олександр Сташенко, завідувач відділення торакальної хірургії онкодиспансеру:

- Мы уже видели сотни больных после операций обычных, как больные тяжело это переносят, и сейчас больной, как в народе говорят, как огурчик. Буквально на вторые сутки он уже спокойно двигался.
 
Слова лікаря підтверджує і Валерій. Щоправда, обережно, наче боїться зурочити.
 
- Пока нормально.

- Что значит пока?

- Ну надеюсь, и в дальнейшем будет нормально.
 
Окрилені успіхом, лікарі кажуть - такі операції робитимуть і далі. Головне, аби пацієнти вчасно зверталися по допомогу.

Інна Сокур, головний лікар онкодиспансеру:

- Нажаль, забагато пацієнтів приходять запізно до онкологічного диспансеру, тому для того, щоб вилікувати їх, потрібні складні онкологічні втручання, які зачасту призводять до видалення органів.

Технологію відеоторакоскопії можна застосовувати і за інших хвороб. Та для цього потрібне обладнання. Тим часом перший прооперований заново вчиться їсти. Якщо Валерій одужуватиме так само впевнено - його випишуть за два тижні!