Телеканал НТН
Повідомити новину

Новини каналу

2 січня 2016, 23:50 Здоров'я
Новорічна лазня - правила безпеки
Новорічна лазня - правила безпеки

У лазню з похмілля. Як відновити сили і зміцнити здоров'я після застілля? І чи варто під градусом паритися?

Які ж новорічні свята - без лазні! Українці не змінюють традиції та чи не одразу із-за святкового столу йдуть паритися. А от чи готовий людський організм до екстремальних навантажень після новорічного застілля? Відповідь однозначна - ні! Лазники радять за дві доби до походу в парну про алкоголь забути! Та й залишки олів'є у сауну нести не слід.

Сергій, лазник:

- Какие-то легкие закуски, потому что у каждого, опять же таки, у кого как, желкудок может остановиться. Пить - чай. Вода, негазированная. Больше жидкости восполняется организм, потому что вы будете потеть. После того как попарились - можно заказывать любое блюдо и кушать.

Та якщо ви таки вирішили з друзями продовжити святкування Нового року в сауні - перевагу віддавайте натуральним тканинам. А одягати золоті прикраси не варто. Адже у парній можете отримати опіки від розпеченого металу. Не забувайте й шапочку чи хустинку. Вони захистять волосся від ламкості та пересихання, а голову - від перегріву.

- Шапка нужна для того, чтобы не получить термальный удар по голове. Шапка, она сдерживает температуру головы от температуры пара. То есть не будет удара теплового.

Слід чергувати пропарювання з охолодженням. Але довго на холоді перебувати не можна. Ризикуєте застудитися.

Олександр Храпч, кореспондент:

- А от ставити рекорди - хто кого пересидить у лазні - не варто. Перебувайте у парній стільки часу, скільки потрібно, аби добре пропотіти. Та якщо починаєте відчувати запаморочення чи нудоту - негайно виходьте на свіже повітря.

Якщо ж вирішили паритися з віниками - запам'ятайте головне правило: не варто щосили лупцювати дубовим чи березовим віялом один одного. Бо замість задоволення отримаєте синці. Краще довіритися професіоналу.

Сергій, лазник:

- Мы поднимаем веник вверх - мы захватываем пар. Пар горячий. Если мы его притулим - мы сделаем ожог, и соответственно такого делать нельзя. Аккуратно подняли, поймали  пар, аккуратно положили, и в таком темпе пошли дальше.

Та навіть за присутності лазника не усім можна йти паритися.

Сергій Сало, керівник відділу Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М. Амосова:

- Людям, которые страдают повышенным давлением - раз. Пациенты, которые перенесли вмешательства: астентирование, шунтирование, особенно в первые полгода после них - баня противопоказана.

Медики радять не ходити у лазню одному. І це не тому, що з друзями веселіше.

Сергій Сало, керівник відділу Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М. Амосова:

- Желательно ходить минимум вдвоем. Почему? Потому что если станет плохо, чтобы кто-то заметил и поднял тревогу, это маленький стресс, это хорошо, но хорошо для здорового человека.

Також обережними мають бути хворі на цукровий діабет, хронічні респіраторні захворювання та вагітні жінки. Тож аби перебування у лазні принесло лише задоволення, слід дотримуватися простих правил: не наїдатися перед походом у парилку, не вживати спиртних напоїв, слідкувати за самопочуттям і не виходити надовго розпареним на вулицю. А лазники радять паритися не лише на свята, а щотижня.

Сергій, лазник:

- Организм очищается. Рекомендуется каждому человеку ходить как минимум раз-два в неделю. Потому что когда человек распаренный - у него и верхние капилляры, и нижние прогреваются. Хорошо идет работа сердца, почек.

Тоді вам точно не загрожуватиме застуда та менше будете мерзнути взимку.