Телеканал НТН
Повідомити новину

Новини каналу

3 листопада 2015, 22:58 Здоров'я
Перша жертва грипу в Україні цьогоріч
Перша жертва грипу в Україні цьогоріч

Грип убив тримісячне немовля в Запорізькій області. Медики кажуть, що в дитини було запалення легенів, викликане парагрипом, і це перший смертельний випадок у цьому році. В Центрі грипу та ГРВІ кажуть: в Україні очикують одразу два нових штамми небезпечного вірусу - Швейцарський H3N2 та Пхукет, а пік захворюваності припадає на кінець лютого - початок березня. Під прицілом вірусу - мільйони людей. Про наслідки пошесті та захист від неї.

Сімсот тисяч українців вже занедужали! Найбільше чхають та кашляють - у Хмельницькій області.

- Идут вирусологические исследования, в Хмельницкой области 25 процентов у нас болеют, больше зарегистрировано среди взрослого населения.

У Запорізькій області вже є перша жертва вірусу. Від грипу померло тримісячне немовля.

Тетяна Дихановська, керівник Центру грипу та ГРВІ:

- При вирусологических исследованиях был выделен вирус парагриппа. Произошло все очень быстро, в течении двух суток.

Утім, хворіють українці поки що здебільшого на респіраторні інфекції. Маленька Софійка підхопила недугу в дитячому садочку. Вже вдруге за місяць.

Аліна Литовченко, мати хворої дитини:

- С температрой сорок уехали на стационарное лечение, капельницы, две недели дома, вышли в сад - и опять температура 38, и опять лечимся. 

- Пошла в садик и заболела, ехала в больницу, там делали катетер и укольчик.

Цей апарат у Центрі грипу виявляє небезпечні віруси. 2015 року в Україні очікують на два нових штами - швейцарський H3N2 і Пхукет. Та добре знайомий старий - каліфорнійський H1N1.

Тетяна Дихановська, керівник Центру грипу та ГРВІ:

- Это вирусы гриппа, котоыре могут вызвать такие же осложнения, такую же клинику, как и все остальные, но население, мы не готовы еще  к ним, у нас нет иммунитета.

Пік захворюваності епідеміологи очікують наприкінці лютого - на початку березня. Медики вже підрахували: грип можуть підчепити 8 мільйонів українців. Та не така страшна хвороба, як її ускладнення.

Ольга Сокур, лікар-терапевт:

- Это очень тяжелые и менингиальные различные варианты, и неврологического характера последствия, не говоря уже о пульмонологических, и сердце, различный спектр, как говорится, у кого что тонко - то и рвется.

Вірус грипу проникає в організм через верхні дихальні шляхи і спричиняє запалення. У хворого піднімається температура. Пацієнт кашляє, і саме тому в повітря викидає велику кількість збудника. Вірусологи з'ясували, що грип може зберігатися у краплині слини аж одинадцять днів.

Марина Борисполець, кореспондентка:

- Київське метро. Щодня ним користується півтора мільйони людей, всі вони у зоні ризику. Підхопити грип у підземці дуже просто, адже тут погана циркуляція повітря, а отже - рай для вірусів, тим паче, що заховатися від хворої людини ніде.

Найбільш убивчим в історії залишається іспанський грип. Інфекційна чума 1918-го року спалахнула саме на Піренеях, а далі розповзлася світом. Тоді вірус убив, за підрахунками науковців, 50 мільйонів людей. Нині з недугою воюють щепленнями.

Тетяна Дихановська, керівник Центру грипу та ГРВІ:

- Вакцинацию желательно начинать именно в этот период, до эпидемиологического подъема. Чтобы выработался иммунитет против этих вирусов. 96 процентов, что вы не заболете гриппом, вызваным именно этими вирусами.

А ще варто дотримуватися елементарних правил гігієни - мити руки, провітрювати приміщення. Вживати вітаміни та висипатися.

Ольга Сокур, лікар-терапевт:

- Очень многие заболевания, поставленные в поликлинике, не нуждаются в лечении вообще, организм может с ними справиться, но я повторю или скажу новость: для того, чтобы организм справился, нужно пить как можно больше воды, не забывайте о том, что обильное питье должно быть вашим главным профилактическим компонентом.

Але якщо ж ваш імунітет не встояв перед хворобою, то часник, цибуля та цитрусові на кілька днів стають для вас найліпшими друзями. А ще - чай і ковдра. Утім, у жодному разі не вдавайтеся до самолікування. Немає сенсу вживати антибіотики - вони не діють на вірус, бо призначені для боротьби з бактеріальними інфекціями. Тож за перших виявів хвороби - викликайте лікаря. Адже зволікання може коштувати вам життя.