На Дніпропетровщині троє школярів отруїлися ягодами. Кущ ядовитої рицини ріс на міській клумбі. Незвична і яскрава форма плодів спокусила дітей зірвати і з'їсти по кілька зернят.
У Павлограді двоє семирічних хлопчиків і на рік старша подружка наїлися отруйних ягід. Дітей з гострим отруєнням та інтоксикацією у критичному стані санавіацією доправили до Дніпропетровська. Вже п'яту добу пацієнтам намагаються врятувати життя. Мати одного з хлопчиків розповідає: того дня син разом із друзями гуляв на подвір'ї, а вже ввечері почав захлинатися блювотою.
Мати постраждалого хлопчика:
- Я взяла своего ребёнка на руки, и мы побежали. Рвущий ребёнок, на ходу он мне показал этот куст. Когда я нашла в интернете информацию об этом кусте - я была в шоке. Я никогда не думала, прожив столько лет, что этот куст такой ядовитый и тот яд, который находится в зёрнышках, что он смертельно опасен.
Школярі з'їли насіння рицини. Кущ небезпечної рослини школярі побачили на квітковій клумбі поряд із будинком. Скуштували лише по кілька ягід, втім, цього вистачило, аби опинитися на межі життя і смерті.
Тетяна Резник, завідувач нефрологічного відділенняДніпропетровської обласної дитячої лікарні:
- Доза 6 бобов - плодов этого растения, вернее, семян этого растения, может быть смертельной для ребёнка.
Рицина звичайна - багаторічна отруйна рослина з родини молочайних. Кущі розлогі, до двох метрів заввишки. Забарвлення листя - від темно-зеленого до фіолетового. Плід - овальна коробочка, вкрита шипами. Рицину використовують для видобування касторової олії, але крім неї, у плодах міститься білковий токсин. Саме він вбиває!
Тетяна Резник, завідувач нефрологічного відділенняДніпропетровської обласної дитячої лікарні:
- Рвота, понос, галлюцинации, сонливость, поражение нервной системы идёт и поражение желудочно-кишечного тракта.
Це перші симптоми отруєння рослиною. Потрапляючи в кров, токсини руйнують еритроцити, викликають внутрішню кровотечу. А за 5-7 днів - людина помирає у страшних муках. Після отруєння дітей у Павлограді повирізали всі кущі рицини, а правоохоронці взялися перевіряти родини.
Ганна Малишева, помічник керівникаПавлоградського МВ міліції:
- Сім'ї малолітніх на обліках не перебувають, характеризуються позитивно. З батьками проведена профілактична робота. На даний час вирішується питання про притягнення батьків до адміністративної відповідальності.
Тим часом стан постраждалих дітей поліпшився. Медики кажуть - наступного тижня маленьких пацієнтів можуть вже відпустити додому.