Виснажлива праця - заради дитячих усмішок, або як кремезні чоловіки стають у пригоді крихітним хлопчикам і дівчаткам. У Сполучених штатах Америки лікувати онкохворих дітей допомагають спецпризначенці на кшталт українських альфівців. Чим саме люди у формі стають у пригоді маленьким пацієнтам і чи дієва така терапія?
Це американський спецпідрозділ SWAT - спецпризначенці, які виконують особливі завдання, яких задіюють під час надзвичайних ситуацій, терактів, визволення заручників та арештів найнебезпечніших злочинців. Вони володіють навичками, котрі виходять за межі вмінь звичайних патрульних чи полісменів. Це загони досвідчених і кваліфікованих професіоналів. І саме ці люди розпочали практику лікування онкохворих пацієнтів у медзакладах Сполучених штатів Америки.
Ці ж самі люди на волонтерських засадах, у вільний від роботи час, змінюють звичайну уніформу на вбрання супергероїв і відвідують дітлахів в онкоцентрах Колорадо, Техасу. Маленькі пацієнти затамовують подих, коли бачать за вікном улюблених супергероїв. Навіть дорослі - мами й тата особливих діток - в захваті від такої терапії.
- О Господи!
- Капітан Америка! Спайдермен! Бетмен! Я всіх їх знаю!
Зі зрозумілих причин не всіх діток такі персонажі можуть відвідати особисто, а не через вікно палати. Втім, це геть не засмучує пацієнтів. Для них ці зустрічі дуже важливі. Вже два роки поспіль волонтери, психологи і спецпризначенці спільними зусиллями проводять незвичну реабілітацію і запрошують у гості до дітей героїв улюблених мультфільмів. Лікарі помітили - малюки після незабутніх емоцій і вражень почуваються ліпше. Дивовижно - але світила медицини лише знизують плечима. Бо навіть найтяжчі, здавалося б, хвороби з часом поступаються зарядові позитиву.
Джеф Ріттер, волонтер:
- Всі ми - діти. Хоч і дорослі. Це щастя, коли ти, твоя родина- здорові! Але коли навпаки - хочеться віддати все, щоб маленькі оченята не плакали.
Сара Мітчелл, волонтерка:
- Якось один з моїх друзів опублікував у Фейсбуці пост про плани на майбутнє, про те, що кожен з нас не уявляє, на що здатен. Ми дорослі, здорові, ми можемо й мусимо допомагати іншим, тим, хто потребує цього. Саме тому я тепер щохвилини, коли вільна, їду до цих дітей. Для них усі ми - супергерої.
Приклад волонтерів у Денвері, Аврорі, Даласі наслідують дедалі більше небайдужих людей і в інших регіонах. До того ж, не лише підрозділ SWAT. Приміром, невдовзі на свята до діток приїжджатимуть не лише спецпризначенці, а й місцеві пожежники. Чимало вогнеборців теж бажають стають волонтерами, і у вільний від роботи час перекваліфікуватися в супергероїв. Адже, кажуть, хто зна, можливо, так їм також вдасться врятувати чиєсь життя.