Смертельна небезпека на столичному пляжі - на озері Вербному знайшли лептоспіроз! Інфікувалася молода киянка. Хвороба з піком активності в серпні, вражає внутрішні органи й навіть мозок. Утім, лептоспіроз має симптоми, які тяжко сплутати з виявами інших недуг.
Лептоспіроз: убивча хвороба, яка підкорила весь світ, окрім холодної Арктики. Не оминула вона й України. Недугу переносять звичні мешканці нашого мегаполісу - щури. Вони з нею або вже народжуються, або інфікуються впродовж життя. Гризунам нині спекотно, вони йдуть на водопій і отруюють воду.
Микола Мірошниченко, заступник керівника служби утримання водних об'єктів КП Плесо:
- Крысы - они приходят на берег, воду пьют, и плюс питаются тем, что люди оставляют за собой.
Убивча бактерія потрапляє у воду. Тут їй добре. А в теплій і стоячій воді - взагалі ідеально. А ось це лептоспіри. Схожі на маленькі гвинтики бактерії. Здатні вбити, проникнувши в людський організм навіть через мікроскопічну подряпину.
Вікторія Форосенко, терапевт:
- Сама будова лептоспіри - вона як штопор, як спіраль, і сама ця бактерія, вона такими гвинтоподібними рухами вона може вкручуватись в тканини, в тканини нирок, м'язів, печінки - де вкручується, там відбувається загибель клітинок.
У хворого на лептоспіроз відмовляють нирки, печінка, може навіть паралізувати людину.
Олена Ткаченко, кореспондентка:
- Смертельна інфекція не десь у далеких краях, а тут - у Києві. Дівчина захворіла на лептоспіроз, покупавшись ось тут - в озері Вербному, це на Оболоні. Випадок підтвердили в лабораторії санепідемстанції.
Озеро Вербне поки не закрили, але там не рекомендують купатися, поки є ризик інфекції.
Микола Мірошниченко, заступник керівника служби утримання водних об'єктів КП Плесо:
- Были проведены дополнительные работы по дератизации, это уничтожение грызунов, к тому же были размещены информационные таблички, чтобы информировать о риске.
Та на пляжі купа людей! Відпочивальники не зважають на попереджувальні таблички. Сподіваються, щоправда, й не на СЕС.
Катерина Савівна, мешканка м. Києва:
- Не вірю, і не собіраюсь вірити, і хожу, і плаваю, і купаюсь, і слава господу богу.
Купаються тут навіть діти. Маленького Вадима привела на озеро бабуся. Разом бавляться у воді. І це при тому, що Оксана Михайлівна чула про небезпеку. Яку саме - сказати не може. Слово лептоспіроз для жінки страху не додає.
Оксана Михайлівна, мешканка м. Києва:
- Конечно, ну какой ребенок не любит водичку! Очень интересно - водичка тепленькая, но на счет экологии я ничего не скажу.
Старожили Оболоні просто не вірять, що в їхньому озері може бути якась зараза. Мовляв, он скільки живності!
Людмила Іванівна, мешканка м. Києва:
- Ужі пропливають, багато жабок, озеро живе! Подивіться, скільки риби.
Смертельно небезпечний лептоспіроз не уражає ані риб, ані качок. Не побачиш бацил і неозброєним оком. І виявляється хвороба не одразу.
Вікторія Форосенко, терапевт:
- Захворювання проявляються не в перші годині після контакту, проходять так званий інкубаційний період, від 4 до 14, частіше це 7-9 днів.
Першими симптомами є висока температура й нестерпний біль у м'язах. Може з'явитися почервоніння або пожовтіння шиї й очей, значно зменшиться кількість сечі. Як бачимо, ознаки лептоспірозу специфічні. Їх навряд чи можна сплутати зі звичайною хворобою. А вчасне діагностування недуги дає великі шанси на зцілення.
Вікторія Форосенко, терапевт:
- Лікується антибіотиками при вчасному звертанні, якщо ще не наступила поліорганна недостатність, то вирогідність одужати досить висока.
Не має хвороба й рецидивів. Та чи вартий цей хепі-енд купання в заборонених місцях?