Телеканал НТН
Повідомити новину

Новини каналу

11 червня 2015, 23:35 Здоров'я
Не така страшна тополя, як її звинувачують
Не така страшна тополя, як її звинувачують

Боротьбу з тополями незабаром можуть розпочати у столиці. Кияни скаржаться на пух, бо вважають - саме він причина всіх негараздів алергиків. Тож міські чиновники вирішили провести опитування - чи варто рубати тополі та чим їх замінити. Після опитування мешканців і фахівців ухвалять остаточне рішення.

Ірина Винокурова, кореспондентка:

- Він всюди - під ногами, в повітрі, в очах та носі. Неначе сніг влітку! Так надокучливо цвіте тополя. Не до вподоби пух й більшості киян. Кажуть - нежить, свербіж та почервоніння очей - то все від нього!

- Тяжело дышать, постоянно забивается пух в нос, детям мешает, да, Егор?

- Пух дає алергію, і мені дуже погано від нього.

- У мене алергія, і я вообще страдаю от цього пуху.

- А як ви лікуєтесь?

- Он с хати не виходжу.

Саме таке ставлення в більшості киян до тополиного пуху. Він дратує чи не всіх опитаних Свідком людей. Тож столичні чиновники вирішили - з тополями варто щось робити. Їх у столиці аж понад 500 тисяч - це кожне четверте дерево. Тож якщо вирішать рубати - роботи буде чимало. Про те, що садили з шляхетною метою - вже забувають.

Дмитро Бровко, керівник управління КП Київзеленбуд:

- Садили, бо вони більше всього осаждають пилу, є захисними насадженнями від шуму, від пилу автодоріг, швидко ростуть, швидко формують загальний вигляд вулиці.

На захист дерев виступають і лікарі-алергологи, повідомляють майже сенсаційну новину: основна причина літніх алергій - зовсім не тополі.

Тетяна Бондаренко, алерголог-імунолог:

- Аллергия может быть на любое вещество, в том числе и на тополиный пух, но она встречается не так часто ввиду того, что семя тополя достаточно крупное для того, чтобы попасть на слизистую носа и вызвать аллергические проявления.

Більш алергенними є інші дерева, просто люди про це чомусь не знають. Тополя ж лише переносить їхній пилок - кажуть медики.

Тетяна Бондаренко, алерголог-імунолог:

- Весной это береза, ольха, это лещина, часть пациентов - это сосна и ель. Уже ближе к летнему периоду это луговые травы и злаки.

Тому бездумно рубати всі тополі - це занадто.

Тетяна Бондаренко, алерголог-імунолог:

- Какой-то процент населения страдает от шерсти животных, давайте уберем всех животных, или точно также и отношение к данному вопросу.