Телеканал НТН
Повідомити новину

Новини каналу

23 квітня 2015, 00:31 Здоров'я
Як уберегтися від кліщів
Як уберегтися від кліщів

Маленький укус, який загрожує великими клопотами зі здоров'ям. Кліщі відкрили сезон полювання на людей. Лише в столиці семеро містян стали жертвами й захворіли на бореліоз. Найчастіше павукоподібні чекають на свою їжу в парках і лісосмугах.

- Дуже маленький, маленький кліщик, німфа кліща, яка мене вкусила ну отут.

Звичайна прогулянка до лісу минулої весни завершилася для Михайла хронічними прикрощами. На своєму тілі чоловік знайшов кліща і самостійно його витяг.

Михайло, постраждалий:

- Через днів десять на цьому місці з'явилась еритема, червоне таке, невелике, симптоми почались через місяць, на початку травня з'явились болі в м'язах і в суглобах, ну і там порушення сну було, і проблеми з серцем.

Лікарі констатували в пацієнта хворобу Лайма. Михайло відбув кілька курсів лікування антибіотиками, але поки жодного наслідку. Недуга вже переросла в хронічну стадію і б'є по м'язах і суглобах чоловіка.

Михайло, постраждалий:

- Менше робиш, швидше втомлюєшся. Працездатність значно знизилась, а так і живу з майже постійними болями в м'язах ніг, рук і в суглобах, в крупних суглобах.

Нині в столиці кліщі нагородили хворобою вже сімох киян. Більшість покусано під час походів до лісу, й до медиків вони звернулися запізно.

Отто Стойка, головний лікар Київського міського центру здоров'я:

- Якщо рано винули, швидко вимили - то може й не бути, до 50 відсотків, шо може не бути захворювання. 20 - якщо він протягом 3 днів знаходився у людини, то тоді 100 відсоткова вірогідність, що людина захворіє.

Зазвичай лікування допомагає. Але бувають складні випадки, які навіть можуть перерости в інвалідність. Збивають із пантелику хворих симптоми, які після укусів кліща надто подібні до грипу чи застуди.

Володимир Войнаровський, головний лікар Київської міської студентської поліклініки:

- Важливо, щоб люди не займалися тільки самовидаленням кліща, а звертались за меддопомогою, щоб людина отримала вчасно профілактичні заходи лікувнаня і не допускала до розвитку захворювання.

Якнайшвидше звернення до медиків збільшує шанс вилікувати недугу. Втім, фахівці закликають дбати і про попереджальні методи.

Отто Стойка, головний лікар Київського міського центру здоров'я:

- Макисмально закривати відкриті ділянки тіла і користуватися так званими репелентами, засобами проти кліщів, комах. До висоти півтора метра кліщі знаходяться, тому людина, якщо десь сідає десь відпочивати або йде - вони потрапляють.

Щоправда, здебільшого кияни, йдучи на барбек'ю чи в похід, кліщами мало переймаються.

Ірина, мешканка Києва:

- Не думаю, тільки тоді, як припече: ой, а чом ми там чимсь не помазали чи ше шось.

Андрій, мешканець Києва:

- Причини нема цього робити.

- Чого, не боїтесь? 

- А шо там їх боятись!

- Вкусять і небезпека буде.

- Та нє, не буде...

Попри це медики закликають українців після прогулянки уважно оглядати своє тіло. Якщо виявили кліща - негайно звертатися до лікарів.