Інфекція в річках на Одещині! В Дністрі та Турунчуку знайшли ротавірус і гепатит А. Ймовірно, забруднення сталося через скидання невідомих речовин. Чим це загрожує мешканцям реґіону, адже питну воду беруть саме з цих водоймищ?
Селище Маяки стоїть просто на Дністрі. Воду мешканці беруть саме звідси. Про забруднення річки інфекцією місцеві ані духом.
- Раньше было такое, я сама врач, а накануне ничего не говорили.
- Я поняла, что Днестр, но не чула такого.
- Слышал, но много чего не знаю об этом.
Хоча віруси у річках санепідемстанція знайшла ще на початку тижня. Причину їхнього виникнення ще з'ясовують. Але підозри є.
Олексій Даниленко, керівник відділу Держсанепідслужби України:
- Можливо, забруднення пов'язано з несанкціонованими скидами як на території нашої держави, так і на території Молдови.
Саме незаконні скиди на території сусідньої держави стали причиною виникнення справжньої епідемії ротавірусної інфекції на Одещині ще на початку 2000-х років. Тоді збудники хвороби потрапили у питну воду. Постраждало більше трьох тисяч осіб!
Лідія Степанова, керівник управління Держсанепідслужби в Одеській області:
- Після цього спалаху на території області збільшилася кількість людей, що перехворіли, і збільшилася кількість реконвалесцентів.
Ротавірусну інфекцію в народі називають кишковим грипом. Найбільш вразливі - малюки. Нині, заспокоюють в санепідемслужбі, із захворюваністю все спокійно.
- На сьогодні немає підйому захворювансоті в нашій області.
З Дністра п'ють мешканці Одеси, Южного та ще кількох міст. Небезпеки нині немає - зазначають у місцевому водоканалі. Мовляв, їхні ступені очистки вбили усі віруси.
Анатолій Поліщук, завідувач лабораторії ВАТ Інфокс Водоканал:
- По нашим данным каких либо отклонений санэпиднадзора не существует, мы не зафиксировали по качеству питьевой воды.
Утім, воду таки радять кип'ятити. Коли ж зникнуть віруси із річок - в санепідемстанції не кажуть. Хоча розраховують, що поява інфекції сезонна. Раніше спостерігали її активізацію саме в цей період - лютий-березень.