Телеканал НТН
Повідомити новину

Новини каналу

2 грудня 2014, 22:42 Здоров'я
Як не стати жертвою морозів
Як не стати жертвою морозів

Люті морози скували Україну. Та навіть справжньої зими на вулицях міст можна зустріти людей у літньому взутті, без рукавичок і шапок. Чим загрожує така легковажність і як уберегтися від обморожень?

Українські синоптики прогнозують значний мінус на вуличних термометрах вже найближчої ночі. На півдні мороз буде менш відчутний, а ось мешканцям центру та сходу - слід добре утеплитися.

Наталія Голеня, синоптик українського гідрометцентру:

- Нічні мінімуми становитимуть 13-18 градусів морозу. На Лівобережжі - це східна половина України - вночі термометри фіксуватимуть 17-22 градуси нижче нуля.

Холоди додають клопоту й автовласникам. Оксана це вже відчула.

- Приходится по работе ездить, поэтому приходится прогревать. Выходить раньше на полчаса, чтобы успеть прогреть машину. 

Щоб не замерзнути й не дістати обмороження, надзвичайники радять дотримуватися простих правил. За можливості холоднечу ліпше пересидіти вдома і без потреби не виходити надвір, особливо хворим людям і пенсіонерам.

Світлана Водолага, керівник відділу ГУ держслужби з надзвичайних ситуацій у м. Києві:

- Необхідно одягатися тепло, одягатися пошарово. Одяг повинен бути натуральний. Необхідно змазати обличчя якимось жиром або спеціальним кремом для цього. Взуття повинне бути теж вільне, воно не повинне пережимати ногу, і бажано вдягати не бавовняні шкарпетки, а вовняні.

А ось киянка Людмила морозів не боїться - каже: знає, як швидко зігрітися.

Людмила, мешканка м. Києва:

- О боже, хлопці, я люблю горілку з салом. Випила-закусила і всі діла!

- Да?

- Да, а чого там!

Та медики цих народних методів не схвалюють. Адже чарка міцного алкоголю за мінусової температури дає лише псевдо-відчуття зігрівання.

Марина Крапивнер, терапевт:

- Первые признаки обморожения - это онемение конечностей. Это белый цвет конечностей. Дальше, когда человек приходит в тепло, может быть отек и пузыри. Это уже сильная степень обморожения, но первые признаки - побеление конечностей, носа, ушей, и онемение их.

Якщо ж обмороження уникнути не вдалося - слід якомога швидше знайти тепле приміщення.

Світлана Водолага, керівник відділу ГУ держслужби з надзвичайних ситуацій у м. Києві:

- Можна терти, розтерти людину, проте в жодному разі не використовувати ніякі жири або масла. Якщо це невелика ступінь обмороження, то можна людину помістити у теплу ванну.

Раптом ушкодження тяжкі й на шкірі з'явилася синюшність чи пухирі - треба не зволікати і негайно звернутися до лікарів.