Телеканал НТН
Повідомити новину

Новини каналу

14 листопада 2014, 00:19 Здоров'я
Чим небезпечний діабет і як йому запобігти
Чим небезпечний діабет і як йому запобігти

Діабет - нова чума 21-го століття. Українські ендокринологи говорять про справжню епідемію - хворіють півтора мільйона людей! З них переважна більшість - через елементарне недотримання здорового способу життя.

У 1980-му році - 153 мільйони, нині - майже чотириста! А ще через десятиріччя буде вже шістсот! Діабет крокує світом й впевнено подвоює кількість хворих. Україна - не виняток.

- Детей зарегистрировано 8 тысяч в Украине, или это 0,1 %, если взрослых 3%, то 0,1 составляют дети.

Микола почув страшний діагноз - цукровий діабет першого типу - у 18-ть.

Микола, хворий:

- Как раз было мое день рождения, и через неделю я начал ощущать особый дискомфорт - резко упало зрение, это происходило не постоянно, а перепадами, слабость, сухость во рту, я мог за ночь выпивать по 1,5 литра воды.

Діагноз поставили швидко, адже цукор у крові зашкалював. Нині хлопець чотири рази на день мусить колоти інсулін, бо підшлункова залоза його просто не виробляє.

Микола, хворий: 

- Врачи мне ответили, что не могут точно поставить причину, я думаю, что это был стресс.

Інсулінозалежний діабет, як у Миколи, зустрічається не часто - це лише 10 відсотків від усіх хворих. І розвивається він зазвичай у молодому віці. Переважна ж більшість людей страждає від діабету другого типу. Недуга цивілізації - так називають його лікарі, бо спричиняють його наслідки нездорового способу життя.

Лариса Нифонтова, лікар-ендокринолог:

- Ожирение, избыточная масса тела, это малоподвижный образ жизни, это вредные привычки - курение, лежа на диване, подверженность стрессам, 21 век - век стрессов, это нездоровый психологический климат в семье.

Часто люди навіть не підозрюють у себе цукровий діабет. Бо його симптоми нечіткі - втома, порушення зору й сечовиділення, сухість у роті.

Ксенія Замолотова, заввідділу Київського міського ендокринологічного центру:

- Эти симптомы, они через время стираются, организм приспосабливается к повышенному уровню сахара, и получаем: впервые вываленная гангрена, и получаем сд, или человек ослеп - мы ставим сд.

Саме тому нині лікарі б'ють на сполох і наголошують: треба виявляти недугу на ранньому етапі. Для цього терапевтів просять направляти пацієнтів з груп ризику на елементарні аналізи. Чи самостійно контролювати показники цукру глюкометром.

Олена Ткаченко, кореспондентка:

- Оце найпростіший і найшвидший спосіб перевірити рівень цукру в крові в домашніх умовах, беремо вату, обробляємо місце проколу, краплю крові наносимо на смужку. І через декілька секунд отримуємо результат. Результат в нормі через 2 годині після їжі - він повинен бути не більше 7,8.

Утім, за будь-яких відхилень хворим радять бігти до ендокринолога й пройти інші дослідження. Коригування показників крові дасть змогу жити повноцінно з діабетом. Але запобігти йому можна тільки здоровим способом життя - це повноцінне харчування, фізичні вправи, уникнення стресів.