Телеканал НТН
Повідомити новину

Новини каналу

24 грудня 2013, 21:24 Здоров'я
Піротехніка - як святкові вихідні не перетворити на пекло
Піротехніка - як святкові вихідні не перетворити на пекло

Втратив зір та обидві руки. Тридцятитрирічний чоловік підірвався на петарді власного виробництва. Трагедія сталася днями в Миколаєві. Рятувальники кажуть - це найтрагічніший випадок каліцтва від піротехніки цьогоріч. Та застерігають: новорічної ночі можливі й інші жахливі випадки.

Новорічну петарду миколаївець вирішив виготовити у власній квартирі. Та щось зробив не так, і вона здетонувала.

- Просто звук услышал, думал, что кто-то бомбочку кидает, а потом уже вышел и увидел, что скорая помощь, милиция приехала.

Чоловіка доправили до реанімації зі страшними ранами.

Олександр Дем'янов, керівник лікарні швидкої допомоги:

- В связи с тем, что ткани на кистях не были жизнеспособны, то врачами была предпрянята так называемая экономная ампутация до уровня кисти с одной стороны и с другой стороны даже не удалость спасти кисть, потому до средней трети преплечья пришлось ампутировать.

Продаж піротехнічних виробів нині вирує по всій країні. Надзвичайники кажуть: якщо купувати, то лише сертифіковане, і грошей на таку новорічну забавку не шкодувати. 

Руслан Климась, керівник відділу науково-дослідного інституту цивільного захисту:

- Цей значок на пакованні піротехнічного виробу вказує на те, що він сертифікований та дозволений до викростиння у нас на Україні. Звертайте увагу на зовнішній вигляд, якщо вироби зім'яті, підмочені, з тріщинами, мають явні ушкодження корпусу - їх краще не купувати.

Фахівці запевняють: щоб не стати жертвою неякісної продукції, варто купувати піротехнічні вироби лише у крамницях і супермаркетах - туди точно не потрапить несертифікований товар.

- Такої продукції стало набагато менше.

Небезпека криється і в ялинкових прикрасах. Через неякісні гірлянди виникли чотири пожежі новорічної ночі 2013-го. Тоді ніхто не загинув, проте збитків від вогняного лиха було на понад 200 тисяч гривень. Саме так горить справжня сосна, що її купують до свят українці.

Валерія, мешканка м. Києва:

- Мы уже посмотрели много роликов с детьми: как обесточивать, как отключать, что полотенце надо накинуть на шею, все смотрели, и как люди горят, все знают.

Зелена красуня згоряє за хвилину. З такою швидкістю вогонь нищить і штучну ялинку. Щоб уникнути займання, варто запам'ятати, що небезпечне для цього дерева.

Олександр Добростан, заступник керівника науково-випробувального центру:

- Відкрите полум'я та нагрівальні предмети, гірлянди треба покупати лише сертифіковані.

Крім того, рятувальники радять запастися, принаймні, маленьким вогнегасником, котрий зможе приборкати вбивче полум'я.