Телеканал НТН
Повідомити новину

Новини каналу

19 листопада 2013, 17:25 Здоров'я
Британські лікарі навчилися навчилися дистанційно обстежувати зір
Британські лікарі навчилися навчилися дистанційно обстежувати зір

Смартфон можна використовувати як засіб для діагностики зору. В цьому переконують британські лікарі, котрі взялися за допомоги гаджетів рятувати від сліпоти нужденних африканців. Ентузіасти вже обстежили віддалені селища в Африці.

Портативний комплекс для експертиз зору - так зветься технологія, вигадана британцями. На практиці - це просто смартфон із вмонтованим офтальмологічним програмним забезпеченням. Спеціальний додаток завантажується на телефон і дає змогу лікарям обстежувати очі люду у віддалених населених пунктах. Новинка зацікавила передусім африканців, яким одним із перших продемонстрували метод.

- Я довідався про візит лікарів і одразу прийшов сюди. Недаремно!

Аудиторією портативних клінік стануть головно пацієнти, які з тих чи інших причин не мають змоги обстежитися в містах.

Ендрю Бестаурос, офтальмолог, куратор дослідження:

- Це основна причина, яка мотивувала нашу роботу. Хтось не має коштів дістатися клініки, хтось нездужає і не вирушає до міста за станом здоров'я. Це непогана альтернатива для таких хворих. Тож, гадаю, ми на правильному шляху. Лікарі зможуть перевірити будь-яку людину в будь-якому населеному пункті.

Система виявляє сліпоту, катаракту, глаукому, дегенеративні порушення та інші недуги зору. Усе, що потрібно для обстеження - сфотографувати очі пацієнта. Далі результати надходять у Лондон - через інтернет. Тамтешні медики детально аналізують показники й разом із офтальмологами, що безпосередньо працюють з пацієнтами, ставлять діагноз. Згідно зі статистикою ВООЗ 280-т мільйонів люду у світі мають вади зору. Ледь не п'ята частина цієї кількості - незряча. Дистанційні ж обстеження, за прогнозами ініціаторів програми, дадуть змогу зарадити недужим і зменшити ці показники.

Ендрю Бестаурос, офтальмолог, куратор дослідження:

- Більшість таких пацієнтів живе в бідних країнах. Зокрема, в Кенії. Ми переконалися - ледь не 90 відсотків тутешніх мешканців мають вияви катаракти. Хтось потребує хірургічного втручання і навіть не підозрює про це. Наш спосіб - немов невидима ланка, яка дистанційно з'єднуватиме хворих із кваліфікованими лікарями.

Коштує додаток з півтисячі доларів. Тоді як професійне, громіздке обладнання для діагностики значно дорожче - 160 тисяч доларів. Невдовзі науковці демонструватимуть свій метод по всьому світові.