Футбольні ворота смертельно травмували підлітка на Чернігівщині, а у Дніпропетровську така металева конструкція спричинила струс мізку в дев'ятикласниці. Загалом на спортивних майданчиках країни щороку стається з десяток сумних історій.
- Я когда работал, я их привязывал вот сюда вот. Я пришел однажды - они были повалены. Я их поднял. Правда, тяжелые. И привязал проволочкой их.
Ці ворота вже десяток років наганяють жах на місцевих селян. Вони травмували кількадесят охочих до футболу. А з місяць тому тут сталася трагедія. Коли ватага хлопчаків ганяла м'яча, їхній приятель гойдався на металевій конструкції. Один з підлітків спробував було його струсити. Перекладина впала на юного голкіпера й перебила хребта біля шиї.
Владислав, мешканець с. Крюківщини:
- Грали у футбол, забили гол. Од радості подпригнув на ворота, взявся за них руками, і вони под його вєсом упали йому на грудну клєтку і всьо.
Це вже Київщина. Тут небезпечна конструкція позбавила життя 25-річного молодика. Форвард місцевої футбольної команди загинув перед очима в десятків уболівальників.
Владислав, мешканець с. Крюківщини:
- Ворот уже немає тих, які були. А ці крепко закріплені. Навєрно, закопані. А ті просто були переносні. Їх сразу убрали, на слєдующий день.
У схожу халепу днями ускочила школярка з Дніпропетровська, але вижила. На уроці фізкультури на неї теж упали футбольні ворота. Дев'ятикласниця відбулася струсом мізку й подряпинами.
Микола Ніколенко, вчитель фізкультури:
- Взялись за конец вот этой... Она была закреплена с той стороны, и здесь была закреплена гвоздями. И одна дёрнула вторую, и она так дёрнула, и наклонилась, и зацепила девочку за голову.
Таких невеселих історій лише цьогоріч сталося з десяток. Чому на футбольному полі калічаться й гинуть люди - питаємо у фахівців. Виробників спортивного інвентаря в Україні можна порахувати на пальцях. Усі як один запевняють - обладнання проектують тільки за світовими стандартами. А питання щодо експлуатації футбольних воріт - не до них.
Ігор Карацюба, представник фірми-виробниці:
- Они так сделаны, что центр тяжести находится неравномерно. Не сзади, а на передней штанге. Все случаи травматизма происходят, тогда когда кто-то подпрыгивает или вешается. И она, естественно, по законам физики падает и опрокидывается вперед.
Зі слів фахівців, лихо стається часто через людське недбальство. Окрім того, власники газонів нерідко не бажають використувати кріпильні матеріали - щоби не пошкодити недешеве покриття. Питання ж - хто має контролювати спортивні споруди на предмет безпеки - поки без відповіді. Поспілкуватися з журналістами фахівці Міністерства молоді та спорту часу поки не знайшли.