Телеканал НТН
Повідомити новину

Новини каналу

25 жовтня 2013, 11:48 Здоров'я
Як пристосуватися до зимового часу
Як пристосуватися до зимового часу

Піклування про людей чи задля заощадження? Вже цієї неділі українці переведуть стрілки на годину назад і перейдуть на зимовий час. Чи можливо безболісно пережити цю зміну?

27-го жовтня о 4-й ранку українці традиційно переведуть стрілки на годину назад. Здавалося б, то тільки на користь, адже тепер буде змога довше поспати. Утім столичні студенти кажуть: їм від цього не легше.

- Мы и так в 3 ночи, как студенты, ложимся, ну а просыпаться на час раньше или позже, ну это очень сложная штука, то есть непонятно, зачем это делается. Экономии электричества не происходит. Ну там если экономится 3 процента - это хорошо. Ну а так эффекта немного.

А ось Олександра перехід на інший час тішить.

Олександр, мешканець м. Києва:

- Зимнее время все-таки стоит переводить, поскольку зимой действительно очень трудно вставать в раннее время суток и как бы немножко облегчает этот час, действительно он идет на пользу. Оно и так темнеет раньше, в 4 часа, я знаю, что в декабре солнце раньше заходит и час как бы роли не играет.

Тетяна, мешканка м. Києва:

- Пусть переводят как хотят.

- Ну вы к этому быстро привыкаете?

- Быстро. И всегда было так. И раньше так было.

Лікарі переконують: з нинішнім темпом життя люди вже привчилися не помічати змін у часі.

Віктор Мацишин, лікар-невропатолог:

- Дуже часто ми переміщаємося. Ми буваємо, наприклад, в одному часовому поясі. Декілька годин буквально. Там 3-4 години - зміщаємось. І якби цей вплив був таким потужним, то ми напевно мали бачити при кожному аеропорті якусь лікарню. Тому що людина прилетіла, змінила час і та шкода, яка була дуже суттєва, вона мала якось відобразитись.

Медики стверджують: люди не схвалюють переведення стрілок, головно, через неправильну мотивацію. Не треба сприймати цей перехід негативно.

Віктор Мацишин, лікар-невропатолог:

- Якщо людина прив'язала оцей момент, що буде змінюватися час, до того, що в неї має щось відбутися і, як правило, пояснюється це тим, що здоров'я погіршується. В якійсь мірі цей ефект наступить. Якщо цю інформацію подати з прив'язкою до покращення, що тепер ви можете довше зимою поспати, більше відпочити, а це дійсно так.

Водночас більшість людей потребує певної підготовки, щоб без шкоди для здоров'я перейти на зимовий час. Нічого складного:

- Старатися ввечері притримуватися легкого харчування, таким чином вранці буде легший підйом і відповідно легша буде адаптація.

А ще - вихідними треба лягти спати пізніше, ніж зазвичай, і відповідно довше поспати наступного дня.