Телеканал НТН
Повідомити новину

Новини каналу

23 жовтня 2013, 11:41 Здоров'я
Чим комп'ютер загрожує дітям
Чим комп'ютер загрожує дітям

Раптова агресія, поганий зір і замкнутість. Такі наслідки можливі, коли діти надмірно користуються електронними ґаджетами та комп'ютерами. Лікарі занепокоєні: з двадцятьох маленьких пацієнтів 18 мають вади зору. А психологи застерігають: неконтрольоване перебування сина чи дочки в інтернеті може спричинити родинну драму.

15 загиблих, серед них дев'ятеро учнів і троє вчителів… Масштабне вбивство в німецькій школі у Вінендені 2009-го шокувало весь світ. Тоді сімнадцятирічний парубок - фанат комп'ютерних стрілялок, прийшов до закладу й выдкрив вогонь. У країні досі впевнені: такий напад агресії був через те, що в Тіма Кречмера стерлася межа між віртуальним і реальним.

А оце дозвілля у столичних комп'ютерних клубах. Адміністратор такого закладу зізнається: вік гравців від 12 років. Чи не щодня клієнти одні й ті самі.

Ростислав Шаров, адміністратор комп'ютерного клубу:

- Основая масса - это игроки в шутеры, контрстрайк - это номер один уже лет, наверное, десять, все в него рубятся с утра до вечера. Приходят человек по десять, играють пять на пять, бывает десять на десять. Крики, вопли, стреляют, клавиутару ломают, бывает мне страшно на них смотреть - столько агрессии, что после клуба могут друг другу глаза выцарапать.

Порушників ладу карають штрафами або ж скорочують час забав. Це заспокоює гравців.

- Ось так правильно, ближче сидіти не можна.

В українських школах та гімназіях культурі роботи з комп'ютером та Інтернетом дітей привчають змалку. За загальнонаціональною програмою - з другого класу.

Юлія Бережна, вчитель математики:

- Якщо розпочинати з другого класу, то вчитель навчає та направляє правильно володіти знаннями саме компьютерними.

За 10 хвилин роботи біля комп'ютера Ксенії треба виконати завдання програми. Комбінація за комбінацією. Й результат готовий.

- Я очень много узнаю про компьютеры и новые технологии.

Юрко ж більше 15 хвилин в день біля монітора не сидить. Каже, довше - не можна.

- Минус два, минус два с половиной.

Хлопець зазначає: комп'ютери подобаються, але треба знати міру. Психологи підтримують малого. Й наголошують - забороняти користуватися великими й малими гаджетами не варто. Потрібні лише режим і контроль. Інакше з часом дитина може шокувати своїх близьких.

Дар'я Селіванова, психолог:

- Гораздо проще представлять каких-то монстров в игре, чем в реальной жизни разруливать проблемы. И тогда человек может впадать в крайности, он может быть тихим, тихим, ну и потом происходит у человека неконтролируемая агрессия.

Лікарі кажуть - дітям до 5 років ліпше взагалі не контактувати з електронікою. Для старших також важливий режим. Не більше 15 хвилин на день. З цим погоджуються окулісти, і психологи. Стверджують: саме стільки часу розваг не небезпечні для малих.

Ольга Пруц, лікар-офтальмолог:

- На приеме из двадцати детей 18 уже с плохим зрением.