Телеканал НТН
Повідомити новину

Новини каналу

1 жовтня 2013, 13:05 Здоров'я
Британські лікарі допомогають хворим через соціальні мережі
Британські лікарі допомогають хворим через соціальні мережі

Британський лікар-пульмонолог полегшив життя своїм пацієнтам-астматикам - записав для них інструкцію у вигляді пісні. Він використав хіт 90-х років під назвою "Сніданок у Тифані", свою кавер-версію назвав "Сніданок у Гленфілді" на честь шпиталю, де працює.

Справжнє відкриття зробив британський медик. Він створив поп-хіт про лікування астми. Тапас Мукерджі - молодий лестерський пульмонолог - записав свою кавер-версію пісні 90-х і назвав її "Сніданок у Гленфілді" - на честь шпиталю, де працює. Композиція є інструкцією для недужих. Ідея спала на думку пневмологові зненацька, коли він їхав на роботу і міркував, як змусити пацієнтів-астматиків знати й виконувати усі медичні рекомендації.

Тапас Мукерджі, лікар:

- Дорогою я слухав радіо - лунав Сніданок у Тифані. Потім пісня нав'язливо крутилася в мене в голові. І коли сів складати інструкцію - відчув, як її слова чудово лягають на мелодію. А записав поради під музику, щоб викласти їх в YouTube й поширити в соціальних мережах, лише після обговорення зі співробітниками.

Колеги допомогли і з текстом, і з виконанням. Під час обідньої перерви медики репетирували в кабінеті пана Мукерджі, а після зміни записували відеоролик. І найсміливіші мрії пульмонолога-активіста збулися. Кліп "Сніданок у Гленфілді" подивилися понад 50 тисяч користувачів мережі. За місяц після розміщення пісні-інструкції в павутинні рекомендації з лікування астми почали виконувати сотні пацієнтів.

Сара Джонстон, менеджер:

- Використання Інтернету в медицині - це шлях у майбутнє. Кожен нині носить мобільного телефона в кишені, має доступ до сайтів соціальних мереж. І якщо таких композицій буде більше, то люди копіюватимуть їх і обмінюватимуться корисною інформацією. Це найліпший і найшвидший спосіб донести її до найширшої аудиторії.

Кері Джонс, хворий на астму:

- Соціальні медіа заполонили все, вони просто скрізь. Там корисну інформацію можна знайти за кілька секунд.

Дороті Скарборо, пенсіонерка:

- Гадаю, ця пісня потрібна, багато хворих людей легко дізнається з неї, як лікуватися.

До речі, корисним кліп став не лише для недужих, а й для медиків. Опитування показало - 60 % їх раніше не знали методичних рекомендацій з лікування астми. З появою ролику довідалися майже всі.

Тапас Мукерджі, лікар:

- Користувачі фейсбуку і твіттеру пересилали пісню іншим, скидали на телефони. Я не уявляю, як ще можна було б поширити медичні знання так швидко й ефективно.

Лікар не зупинився на досягнутому і вже працює над своїм другим роликом - про правильне користування інгалятором.