Померла від виснаження 5-місячна дитина, яку днями забрали від батьків на Донеччині. Коли дівчинку привезли до лікарні, вона важила три з половиною кілограма - як щойно народжена. Це майже втричі менше за норму. Нещасна дитина прожила кілька днів із тяжкою формою дистрофії, та виходити її не вдалося. Частину провини за трагедію медики взяли на себе - мовляв, не вистачає педіатрів, аби контролювати кожну дитину. Чому ж до лікарів не зверталися батьки - це питання залишається відкритим.
Олексій Орендаренко, головний лікар Центру первинної медичної допомоги №11:
- Наблюдение не проводилось, поэтому с нашей стороны дисциплинарное взыскание уже преведено в исполнение - это выговор, и наказана заведующая амбулаторией. Непосредственный контроль должен быть непосредственно за заведующей амбулаторией. Поэтому ей тоже выговор.
Сергій Никитенко, в.о. керівника дитячої лікарні м. Донецька:
- По-видимому, по совокупности клнических данных те изменения, которые произошли во внутренних органах, оказались несовместимыми с жизнью. И несмотря на весь комплекс проводимых мероприятий, девочка, к сожалению, скончалась.