Замордували голодом. У Донецьку лікарі дбають про дівчинку, яку забрали від батьків у тяжкому стані. У свої 5 місяців вона важить, як щойно народжене немовля. Міліція і прокуратура з'ясовують - як таке могло статися.
На цих світлинах 5-місячна Настя. Малу від батьків лікарі забрали з вагою 3,5 кілограми. До відділення, де тепер дівчинка, не пускають. Кажуть - немовля в тяжкому стані.
Сергій Никитенко, в.о. керівника дитячої лікарні м. Донецька:
- Это может быть генетически обусловленная патология, врожденная аномалия развития и т.д. Сейчас все усилия направлены на то, чтобы выяснить причину такой гипотрофии.
Батько Насті каже - мала добре їла. Як таке з нею сталося - він не збагне.
Генадій Адамов, батько дівчинки:
- Жена в роддоме кормила грудью. Потом у нее молоко пропало и перешли на смесь. А потом манную кашу. Она кушала и спала. Больше ничего не было. Не болела, не кашляла, ничего.
По допомогу до лікарів звернулися сусіди - кажуть у міліції. Проте жодного поганого слова на адресу батьків від них не почути.
Микола, сусід:
- Просто у ребенка непроходимость желудка. Просто родители не обратились вовремя. Вчера вызвали - сделали. Вот у него проходимость, как колобок ходит.
Емма Циганкова, сусідка:
- Семья, как семья. Генка вот смотрит за детками. Только жалко, что с этим маленьким ребеночком что-то непонятное. Ребеночка жалко, конечно.
У міліції зазначають, що родина не була на обліку в лікаря. Правоохоронці не знають, як таке могло бути, адже в сім'ї є ще одна дитина - дворічний Тимко. Нині вони вирішують питання про порушення кримінальної справи.
Євген Касторнов, керівник відділу Донецького МУ міліції:
- Говорить о вине педиатров, службы как-то сложно. Однако, если учитывать то, что есть 2-летний ребенок, который зарегистрирован, и с учетом того, что врачи по любому приходили - они должны были как-то поинтересоваться, я считаю, что с младшим ребенком? Соседям этого ребенка не показывали.
Тепер за фактом доведення немовляти до виснаження провадить власну перевірку обласна прокуратура. Вона дасть оцінку діям батьків і посадовців, уповноважених державою захищати права дітей.