Сорок одна дитина опинилася на лікарняних ліжках на Луганщині. Перші хворі відчули нездужання за дві години після шкільного сніданку. Під вечір їхня кількість збільшилася до двох десятків. А наступного ранку постраждалих було вже більше тридцятьох. Загалом же злощасного ранку в школі поснідав 241 учень.
Олена зі своєю восьмирічною дитиною в інфекційне відділення потрапила сьогодні зранку. Каже, спочатку лікувалися вдома, потім викликали "швидку". А коли переступили поріг медзакладу, побачили: там лежить майже весь клас. У всіх діагностували гастроентероколіт.
Олена Митюкова, мати хворого хлопчика:
- Ночью у нас рвота, понос. Утром приехали сюда.
На базі інфекційного відділення нині створили медичний штаб. Першочергово склали перелік усіх дітей, які того дня харчувалися в шкільній їдальні.
Олена Єршова, головний інфекціоніст Луганської області:
- К счастью, тяжелых нет. В Луганске подготовлено 100 коек, если дети будут поступать еще. Но, скорее всего, они останутся здесь.
У самій гімназії сьогодні дітей немає. Їх розпустили на канікули. Їдальня не працює. Епідеміологи узяли проби в усіх працівників харчоблоку. Що могло стати причиною масового отруєння - поки не знають.
Ігор Жданов, головний санітарний лікар Луганської області:
- В принципе, пищеблок по тем порам соблюдены. Есть документация на всю полученную ими продукцию. Сказать, что произошло - пока сложно, только после завершения экспертиз.
Шкільний сніданок того дня куштувало понад дві сотні учнів. Сорок одна дитина - уже в лікарні. Епідеміологи кажуть, що отруїлася навіть малеча, яка просто пила чай. Тим часом, лікарі прогнозують: нових малих пацієнтів уже не буде - інкубаційний період захворювання вже майже минув.