Комунальна афера у столиці. У мікрорайоні Нивках шахраї розклеїли оголошення, де обіцяли відремонтувати під'їзд за 50 гривень з кожної квартири. Врятувала людей від оборудки власна пильність.
Шахрайство з небувалою нахабністю просто у столиці, якому позаздрив би сам Остап Бендер. В мікрорайоні Нивки невідомі спробували заробити на мешканцях будинку, обіцяючи їм за 50 гривень з кожної квартири казковий ремонт під'їзду.
- Проходимцы, аферист какой-то есть, который заниметься этим, просто так же не приходят.
- Порядка нету, нету порядка.
- Это ж ненормально, если б собирали какие-то деньги, было бы собрание.
У липових платіжках ділки навіть вказали банківський рахунок, куди перерахувати кошти. А ще - назву підприємства, ЖЕК, і закріпили все підписом ненаявного директора.
Ігор Шумик, кореспондент:
- Автори фейкового оголошення беруть киян за живе. Обіцяють світле європейське майбутнє, яке настане лише тоді, щойно люди заплатять 50 гривень за ремонт свого під'їзду…
Мешканці вулиці Щербакова знайшли оголошення у своїх поштових скриньках і одразу обурилися. Вирішили спочатку перевірити. Віктор Миколайович одразу зателефонував до ЖЕКу.
Віктор Миколайович, киянин:
- Вот это мене больше всего убило - почему никто не провел собрание, приходи мастер, главный инженер, начальник ЖЭКа... Кто-то хочет снять копейку, которой у нас не так много.
Чоловіка заспокоїли - комунальники ніяких грошей на ремонт під'їзду не збирають. Вони шоковані масштабом афери. Як виявилося, за кілька годин ділки обійшли більше двох десятків багатоповерхівок.
- Частично Щербакова, вот этот вот кусочек, частично вот этот кусочек, и вот этот. Вот в этих домах, начиная с 31 по 39, были.
Представники ЖЕКу одразу почепили на будинки оголошення із застереженням про фальшиві платіжки.
Юлія Орел, керівник ЖЕКу:
- Это не соответствует действительности, все работы, в которых указываеться капитальный ремонт, делаеться за счет 100-процентного финансирования города Киева, никакая плата за эти ремонты не взымаеться. 100-процентная фикция.
Підробними квитанціями вже зацікавились у міліції. Там вже більше півсотні заяв киян. Правоохоронці обіцяють знайти шахраїв. Щоправда, юристи кажуть: довести вину аферистів буде складно, адже самого факту обману людей не було. Лише пропозиція, яку можна розглядати як рекламу послуг.
Ростислав Кравець, юрист:
- Дані випадки дуже важко правоохоронцям трактувати як шахрайство, це більше буде порушення законодавства... Якщо б людина здала і ремонту не було, вона б звернулась за поверненням, і цю суму не повернули - це можна рахувати як шахрайство.
Це вже не перша афера з платіжками у столиці. Місяць тому киянам нібито від імені ЖЕКів розіслали несправжні квитанції про оплату комунальних послуг. Винних не знайшли. Поки ж рятує киян від аферистів власна пильність. Тому юристи радять - будь-яку нову квитанцію чи оголошення в поштовій скринці обов'язково перевіряти в ЖЕКу.