Купив машину, а вона - підробка. Автомобілі-клони курсують українськими автошляхами. Кожна 10-та іномарка має свого двійника. Зазвичай, це не розмитнені чи вкрадені автівки з липовими документами та зміненими номерами кузова.
Не виїздили за межі власного подвір'я, а ваше авто спричинило ДТП або його бачили на місці злочину? Тоді машина має двійника. Про таке й гадки не мав Владислав, поки не побачив на столичному Подолі клона свого Опеля.
Владислав, водій:
- Стояла біля магазину така ж сама машина, на моїх же номерах, я її сфотографував на мобільний телефон і зупинився.
За мить до салону вскочило двоє і нумо тікати. Чоловік устиг зробити ще кілька фотокарток, але нині боїться найгіршого.
Владислав, водій:
- Якщо він скоїть якесь, ну не дай Бог, якесь ДТП чи злочин, то мені треба буде доказувати в суді, що це був не я і це не моя машина.
Однакові ззовні й такі різні всередині. Це про машини-двійнята. Найчастіше їх везуть із-за кордону, вже в Україні змінюють номери кузова й реєструють на документи ідентичних транспортів.
Юрій Діденко, співробітник спеціального загону ДПС особливого призначення при МВС України:
- Приганятють, наприклад, авто з Польши там, з Латвії, да, і ці номера агрегатів перебивають під той самий, автономер купили за 300 грн на Петровке і повісили, катаються.
Обсяги таких машин-клонів на українських дорогах вражають.
Юрій Діденко, співробітник спеціального загону ДПС особливого призначення при МВС України:
- Двійників відсотків 10, якщо взяти весь загальний транспорт, то 10-15 відсотків буде з них двійники.
Діагноз вашій машині - підробка чи ні - визначать лише фахівці. Повна перевірка передбачає кілька етапів.
Іван Воловик, працівник науково-дослідного експертно-криміналістичного центру:
- Всі автомобілі, які приходять до нас на дослідження, ми фотографуємо, робиться таблиця, це в подальшому дозволяє ідентифікувати транспортні засоби.
Нутрощі та історія життя автомобіля стануть відомими за кілька хвилин. Особлива увага шрифтові й конфігурації цифр, а також покриттю.
- За допомогою спецрозчинів знімаєм лакофарбове покриття, треба пару хвилин зачекати, поки вступить в реакцію. Після того, як зняли покриття, ми можемо побачити - структура, матово-сірий відтінок, і немає слідів оброботки.
Ось два цілковито ідентичних БМВ зустрілись у столиці, але в одного перебито номери кузова й підроблено свідоцтво. Тому в ДАІ радять - купуючи авто, обов'язково зробіть експертизу й перереєстрацію.
Анатолій Мусієць, керівник сектору Департаменту ДАІ України:
- На сьогодні з початку року таких трнанпспортних засобів з початку року виявлено десь близько 600. Це авто різного класу, незалежно від того, чи це представницький клас чи це автомобілі мають низьку вартість.
Допоможе виявити "чисту" машину і сайт моторно-страхового бюро. Наявність кількох полісів - привід задуматися про купівлю обраної машини. Киянин Влад перевірив - його авто справжнє, звернувся до міліції. Там порадили змінити номерного знака.