Телеканал НТН
Повідомити новину

Новини каналу

25 травня 2010, 08:27 Афери
В Україні не передбачено механізму для покарання турфірм-шахраїв
В Україні не передбачено механізму для покарання турфірм-шахраїв

Всі на відпочинок! Розпочався сезон відпусток, і українці тисячами штурмують туристичні фірми. От тільки не завжди довгоочікувана відпустка приносить насолоду. Зіпсований відпочинок, або як вберегтися від туристичних шахрайств, у сюжеті Марини Борисполець.

Костянтин вирішив разом зі своєю дружиною провести медовий місяць на березі Середземного моря. Аби відпустка запам'яталася на все життя, грошей не пошкодував: купив одні з найкращих путівок до Туреччини. Курорт і готель йому порекомендували в туристичній агенції.

Костянтин, мешканець м. Києва:

- И поехали в Турцию, взяли путевку, но, как бы, это очень экстремальное путешествие получилось. Потому что когда прилетели туда, нас никто не встретил, во-вторах - в такую жару не было кондиционера в номере. При том при всем, что гостиница была пять звезд, персонал не понимал русский и еле-еле говорил по-английски, и хоть была гостиница ультра ол инклюзив, напитки все были платные, за исключением пива.

Костянтин іще довго перераховує всі принади п'ятизіркового готелю й елітного відпочинку. Каже, після повернення намагався з'ясувати стосунки з турфірмою, але дарма. Гроші повертати відмовилися, так само як і компенсувати ненадані послуги. Спочатку планував подати до суду, але потім збагнув: дорожче вийде.

Костянтин, мешканець м. Києва:

- Ну, конечно, в договоре нам предоставляли абсолютно другие условия, говорили, все будет "ок". Но в их каталогах картинки отличаются от реальности.

Саме на візуальну неправду туристи клюють найчастіше. Вам показують у каталозі найкращий номер з вікнами на море, а в готелі ви мешкаєте в простій кімнатці. Замість чудового краєвиду - або подвір'я, або навіть якесь будівництво. Вас начебто й не дурили: адже такий номер, як на картинці, в готелі справді є. Але то - люкс, і за нього треба додатково платити.

Олег Пікерський, голова асоціації туризму України:

- Говорить, что туризм чистый - это было бы искажением действительности. Самый распространенный способ обмана - предоставление некачественной услуги. Она, вроде бы, и есть, но совсем не то, что было заказано.

Оксана Дегтярьова, юрист:

- Приходя в агентство, вас должен принять человек, у которого есть квалификация. Как показывает практика, там таких нет и одного процента. Обычные люди сидят, либо студенты, которые красиво рассказывают, а в итоге - все совсем не то.

Найпопулярніше ошуканство від турагенств виглядає так: брехлива реклама (пропонують одне, насправді - все інше), заміна готелів (резервують один, а в останній момент виникають якісь проблеми і пропонують вам гірший, за ту саму ціну), гарячі тури (якщо їх пропонують до країн, де потрібна віза - то шахрайство), спецпропозиції (часто під таким гаслом продають звичайний тур, але дорожче).

Уникнути шахрайства туристові допоможе увага. Звертати її треба на будь-які деталі. Перед мандрівкою за кордон обов'язково укладати з турфірмою угоду з чітко прописаними умовами. Та в Україні навіть такий документ не захистить вас на всі сто відсотків. Головна проблема - відсутність дієвого механізму для покарання шахраїв.

Оксана Дегтярьова, юрист:

- На сегодня вступила в силу постанова Кабмина, которая на этот вид деятельности разрешила лицензию на неограниченный срок действия, Вы можете творить абсолютно все. Риск попасть на мошенников возрос в сотни раз именно с этого года.

Тому фахівці радять користуватися послугами перевірених операторів. Обирати краще серед фірм із багаторічним досвідом. Не завадить і порада знайомих. А от Костянтин після медового місяця за кордон - ні ногою. Вдома, каже, відпочивати безпечніше.

 

Костянтин, мешканець м. Києва:

- Подумав про это, я купил участочек в Конче-Заспе, построю дачу - и там буду отдыхать.

Марина Борисполець, Олександр Данилов, Віталій Савенко, НТН.