Двадцять людських життів врятували харківські МНСівці. Через пожежу на першому поверсі житлового будинку мешканці горішніх не могли самотужки вибратися з пекельної пастки. Власникові квартири вогнеборці зарадити не змогли - він згорів.
Постраждала:
- Дайте что-нибудь. Вазелин, или что-нибудь.
- Вам скорую надо.
- У меня все здесь свое. Я просто сейчас упала.
Пожежників у цей будинок викликали о п’ятій ранку. Люди скаржилися на їдкий дим: не могли спуститися з горішніх поверхів і вийти надвір.
Ігор Лупандін, помічник керівника ГУ МНС у Харківській області:
- В этот момент уже было сильное задымление - полностью лестничной клетки. И люди получили отравление угарным газом. Еще бы несколько минут до приезда, и люди могли бы потерять сознание, и могло бы закончиться это трагически для них.
Сусіди розповідають: мешканці цієї квартири не вперше створюють загрозу для будинку.
Ірина, сусідка:
- Ну, что я могу с этими людьми сделать? Что? Денег у них нет, понимаете? Им оформляют инвалидность. Но это ж "невилікована" болезнь, как я понимаю. А если с ними разговаривать - они еще и свернут шею. Если люди эти не вылечиваются, если это наследственное, почему мы все должны страдать?
У квартирі горіли переважно хатні речі. Спалахнуло, кажуть еменесівці, від цигарки, якої не загасив нетверезий господар. Його врятувати не вдалося, в матері загиблого - численні опіки.
Ганна Силаєва, В’ячеслав Душка, Харків, НТН.