В Обухівському районі Київщини у власному будинку вчадів 80-річний чоловік. У хатині самотнього пенсіонера 30-ть років не міняли електричної проводки. Це й призвело до трагедії.
Хатина вісімдесятирічного Василя Акимовича крайня від дороги. Місце малолюдне, тож, коли у дідовій оселі зайнялося, ніхто й не помітив. Тривогу забив випадковий перехожий: побачив, як лопалися шибки, і на вулицю повалив їдкий чорний дим.
Роман Іваненко, старший інженер Обухівського РВ МНС:
- Прибувши на місце, підрозділ 33-ї пожежної частини виявив багато диму, відімкнув електромережу. Відбувалося горіння на ділянці перекриття біля входу.
Рятувальники дісталися всередину будинку, але господар їхньої допомоги вже не потребував. Він учадів.
Ірина Малик, журналіст:
- Ось тут рятувальники знайшли бездиханне тіло господаря. Біля нього лежала його мертва кішка.
З пожежею впоралися за двадцять хвилин. Стільки ж часу вистачило на з’ясування попередньої причини займання.
Роман Іваненко, старший інженер Обухівського РВ МНС:
- Осередок пожежі знаходився у тому кутку, про що свідчить вигорівша ділянка перекриття та куток стіни. Ви можете подивитися, який стан електромережі даного будинку.
За словами рятувальників, проводку в хаті не міняли років зо тридцять. Час від часу дідуся навідували сини, однак про пожежну безпеку ніхто не потурбувався.
Микола Федорович, мешканець с. Долини:
- Сам жив. Любив випити, курив. Мені розказував, що сидів у зоні, чи за убійство - не знаю... Це він сам казав мені…
За статистикою МНС, від початку року на Київщині сталося вже 439 пожеж. Сорок шестеро людей загинуло.
Ірина Малик, Андрій Герко, Ігор Молчанов, НТН.