Телеканал НТН
Повідомити новину

Новини каналу

23 грудня 2009, 12:49 Пожежі
Піротехніка безпечна... якщо її правильно використовувати
Піротехніка безпечна... якщо її правильно використовувати

Піротехніка калічить людей у всьому світі. Сплеск травматизму припадає якраз на Новорічні свята. Наш кореспондент Борис Сачалко вже придбав феєрверка, й тепер може розповісти, як правильно вибрати піротехніку.

Валентин піротехніку на базарі в житті не купить.

Валентин, покупець:

- На базаре могут быть подделки, которые взрываются в руках. Ну, опасное.

Правильно, кажуть у піротехнічному магазині. Базарна піротехніка як російська рулетка: захоче - вистрелить, захоче - ні, а як захоче - то і в око пульнути може. Навіть якісна піротехніка на базарі псується.

Володимир Фесенко, піротехнік:

- Пиротехника должна хранится в сухом месте, чтобы влажность не превышала допустимую норму.

Дев’яносто відсотків піротехніки з Китаю, і навіть якщо на упаковці українські літери, це означає, що її, упаковку, в Україні змінили. На якісній і сертифікованій продукції завжди є інструкція.

Володимир Фесенко, піротехнік:

- Вот тут на двух языках показано: срок хранения, дата изготовления, описания изделия. Вот инструкция, где сказано, где фитиль, как нельзя зажигать. Рядом же специальные обозначения, номер госта и технические данные.

Навіть якісну піротехніку з інструкцією треба запускати обережно. Відстань між салютною установкою і людиною має становити... Тридцять метрів, виправляють киян пожежники. І це щонайменше. А ще поблизу не має бути будинків. Сліпа ракетниця може легко залетіти у чиєсь вікно. Кількість пожеж через таку неуважність під час свят збільшується на тридцять відсотків.

Анатолій Вребльовський, керівник аварійно-рятувальної частини спеціалізованого загону ГУ МНС в м. Києві:

- Не повинно бути дерев поблизу. Правильно закріпити його. Тобто, якщо є можливість, то до якогось там предмету прив’язати. Це може бути камінь, палка, щоб його не перевертало.

Отакий сертифікат має бути у кожному піротехнічному магазині. Тут вказані найменування товару, дозволеного на продаж. Пожежники радять, навіть якщо у магазині є такий листок - перевіряти, чи є куплений товар у виданому сертифікаті. А взагалі, якщо піротехніку використовувати правильно - вона цілком безпечна, кажуть і пожежники і самі піротехніки.

Борис Сачалко, Віталій Савнеко, НТН.