Цій квартирі вже знайомий запах пожежі. Вперше займання тут сталося ще напередодні Нового року - п’яний господар після чергової гулянки заснув із цигаркою в руці.
Любов Козаченко, консьєржка: «Ну, хорошего не могу ничего сказать, он пил, не работал, и второй парень также».
Тоді врятувала чоловіка його ж таки неуважність: забув закрити вхідні двері, тож сусіди без проблем увійшли й самотужки загасили полум’я.
Сергій Окатов, керівник Оболонського РУ МНС міста Києва: «При общении с соседями также подтвердилось, что эти люди вели такой образ жизни, систематически устраивали скандалы, что и раннее происходило загорание. Но тогда ещё не так развился пожар, и их тогда спасли. Но в этот раз они уже слишком далеко зашли».
Вдруге чоловіків урятувати не вдалося. Займання виникло пізно вночі, тож сусіди забили на сполох, коли дим уже йшов зі всіх шпарин. Виявилося - пожежа сталася через необережність. Господар і його друг знову добряче хильнули оковитої.
Сергій Окатов, керівник Оболонського РУ МНС міста Києва: «По осмотру места пожара было выявлено большое количество пустых бутылок из-под алкогольных напитков. Вся квартира и кухня, и в коридоре и в жилой комнате находили окурки».
Чоловіки дозволяли собі курити не лише в кімнаті, а навіть у ліжку. Цього разу один із них заснув із недопалком. Зайнялася постіль. Пожежники приїхали швидко, втім полум’я вже охопило всю квартиру.
Сергій Бахор, інспектор Оболонського РУ МНС міста Києва: «Перше як виламали двері, побачили, що біля дверей лежав чоловік. Відразу винесли його на вулицю, але уже в кареті швидкої допомоги констатували смерть. І вже як з’ясувалося потім, коли пожежа вже була ліквідована в квартирі, ще виявися труп чоловіка обгорівшого».
За перші дні Нового року у вогні загинуло 7 мешканців столиці. А от виїздів на пожежі у київських рятувальників уже було більше сотні.