За попередньою інформацією, зайнялося від недопалка, якого кинув нетверезий мешканець будинку. Утім офіційних висновків експертизи ще немає.
Пожежу в селі Каменському, що на Донеччині, гасили більше 15 годин. Горів старий будинок, який ще в середині минулого століття звели німці.
Барак майже повністю дерев’яний, тому полум’я швидко перекинулося на всі кімнати.
В багатоквартирному будинку повністю згоріли дах і міжкімнатні перебірки. Безхатченками стали десять сімей. У більшості з них зростають малі діти.
Родина Олега теж постраждала. Вона жила тут близько 5-ти років. Тепер його квартиру знищив вогонь, над головою - небо.
Господар одним із перших сповістив пожежників про займання. Побачивши дим у квартирі сусіда, пішов йому на допомогу.
Олег, постраждалий: «Я два ведра воды занес, думал, просто диван горит. Ну, оказывается, не диван, пошло возгорание везде».
Таких відер з водою Олег заніс 40 - не допомогло. Хата палала ще дужче. Офіційної версії займання поки немає. Подейкують, що все сталося через недопалок, якого не загасив горе-сусід.
Ірина, постраждала: «Курил он, выпивший, короче, был. И кум мой его вытащил, и он, вроде, живой еще был. А вот теперь кум с кумой и ребенком остались, пожалуйста».
Винуватця пожежі одразу забрали до лікарні, наразі він у реанімації.
Ганна Мороз, лікарка терапевтичного відділу міської лікарні №5 м. Маріуполя: «В тяжелом состоянии. Был госпитализирован сразу в реанимационное отделение, осмотрен реаниматологом приемного отделения и госпитализирован в реанимационное отделение. Где на следующее утро, 18 числа, около 10 часов утра, он умер».
Поки ж місцева влада і постраждалі рахують збитки. За найоптимістичнішими прогнозами, люди втратили 70 тисяч гривень.
Щоправда, більшість із погорільців встигли винести з кімнат коштовні речі, гроші та документи.
Ігор Алексєєв, голова райадміністрації Іллічівського району: «Будет дано заключение о возможности восстановления данного строения. Почему? В принципе, жители не возражают против восстановления. Но надо будет смотреть, сколько это будет стоить, затраты, имеет ли смысл восстанавливать. И будем тогда решать проблему дальнейшего расселения жителів».
Утім такі пожежі в селі не випадковість. Рік тому саме цієї пори сталося кілька аналогічних займань.
Галина Бискупок, мешканка с. Камінська: «Крыша разрушена страшно. Ну, тогда туман был, пожарная быстро приехала, мы смогли потушить. Тоже остались без жилья. Проводки слабые. Мы уже 5 лет просим поменять проводку».
Дарієл Аджиба, керівник сектору управління МНС м. Маріуполя: «Мы им предлагаем прочистить дымоходы перед отопительным сезоном, заделать все трещины, принять необходимые меры, чтобы не допустить выпадения из печей каких-то искр».
Кримінальну ж справу порушать, якщо експерти доведуть - будинок підпалили навмисне.