Працівники МНС опрацьовують кілька причин загоряння, серед яких, зокрема, коротке замикання. Адже проводку в будинку не змінювали кількадесят років. А ще припускають - пожежа могла статися через газозварювальні роботи в одній з квартир.
До будинку 16, на вулиці Стуса у Костополі приїхали відразу три пожежні автомобілі - горів двоповерховий житловий будинок на чотири квартири.
Сергій Мостовий, керівник Костопільського РВ ГУ МНС: «Був дуже сильний вітер, пожежа могла перекинутися на інші будівлі, будинок високий, два поверхи, пора темна, 4 квартири, не знали чи є там люди чи немає. Довелося відключити від електроенергії та перекрити газ, от такі були складнощі».
Ганна Приндюк, постраждала: «Як засвітить мені вогонь, вибігла, а верх весь горить, руки, ноги тремтять. Я побігла до сусідів, кричу Вася, хата наша горить».
Окрім пожежних погорільцям допомагали й сусіди. Мирослав Марчишин частину врятованих речей розмістив у своєму гаражі.
Мирослав Марчишин, свідок пожежі: «Єдине, що ми встигли, вогонь добрий був, то встигли винести з хати меблі, мій гараж забитий речами, машину поставив до сусіда».
Подивитися на те, що залишилося від квартири матері, приїхала й громадянка Польщі Ванда Богушевська.
Ванда Богушевська, постраждала: «Дві години спала і виїхала в чотири години з Варшави. Побачила страшну картину. Та її квартира уціліла, а згоріло господарське приміщення, там були зимові речі…»
Інші помешкання не впізнати. Вже кілька днів люди сушать на вулиці речі та одяг, який встигли винести з палаючого будинку. Ганна Приндюк і досі не оговталася від того, що залишилася без даху над головою. Пригадує, як за кілька годин до пожежі саме облаштовувала свою квартиру.
Ганна Приндюк, постраждала: «Ми проводили газ, але в три години вже нічого не варили, коли прибігає сусідка і каже, що воняє горілим… Немає нам де жити».
Сергій Мостовий, начальник Костопільського РВ ГУ МНС: «Чи будинок зносити, чи ремонтувати, чи давати їм квартири? Версії загоряння такі: тут газозварювальні роботи проводили, та й електропроводка тут непридатна з 38 року, тому експерти з лабораторії виїжджали. Ми опрацьовуємо ці дві версії».
Збудований ще 1938 року будинок вогонь пошкодив так, що для житла він вже не придатний. Тому чотири родини з маленькими дітьми змушені ночувати в сусідів та знайомих.