Напередодні ввечері розгорівся скандал на столичному Голосіївському проспекті. Під час мирної акції місцевих жителів проти забудови, яку вони вважають незаконною, до будмайданчику прибули кілька десятків молодиків у балаклавах. Вони почали трощити огорожі. Учинилася масова сутичка між невідомими нападниками, охоронцями будмайданчику і представниками міліції.
Нині на будівельному майданчику в Голосіївському районі - тихо, а ось нещодавно було дійсно гаряче. Напередодні місцеві мешканці тут зібралися на акцію протесту.
Марина Борисполець, кореспондентка:
- Суперечки точаться за цю ділянку на Голосіївському проспекті. Місцеві мешканці кажуть: не хочуть, щоб тут збудували висотку, їхні старі будиночки не витримають такого сусідства. Утім, забудовникам байдуже на мешканців, вони вже вирили котлован та обнесли парканом.
Михайло, мешканець м. Києва:
- Возле нашего дома, кототрый находится в аварийном состоянии уже больше десяти лет, хотят построить не многоэтажку, а целый комплекс - 5 секций по 18 этажей, трагедия в том, что дом в аварийном состоянии.
Люди кажуть: підійшли, щоб поговорити з будівельниками, утім, на місці були лише невідомі чоловіки спортивної статури, які назвалися охоронцями котловану. Чим би закінчилися ці розмови мешканців та нібито охоронців - невідомо. Аж раптом в епіцентрі конфлікту з'явилася третя сторона. Гурт молодиків у чорних футболках та балаклавах підбіг до будівельного паркану й почав його трощити. А нібито охоронці майданчику в цей час втекли.
Олександр Дядюк, активіст:
- Але що саме цікаве? Охрана якоби стояла боротись з тими, хто валить, коли появились ті, що валили забор, охрана втекла і жодним чином їм не мішала. Це наводить на думку, що ті і ті діяли заодно, це організована провокація.
Та найбільшого апогею конфлікт досяг, коли в розбірки охоронців і невідомих у балаклавах втрутилися правоохоронці в цивільному одязі. Тут розпочалися бійка і стрілянина.
- Все, пацаны, стоять, милиция по гражданке.
- Побои и выстрелы были, откуда - не знаю, пролетали пули мимо меня.
Максим, мешканець м. Києва:
- Почалась стрільба, начальник охорони, цих тітушок, почав стріляти, три гільзи забрали, їх забрала поліція.
Нині мешканці сусідніх будинків в шоковому стані - кажуть, їм не потрібна війна, вони просто хочуть, щоб будівництво припинилося. Бо їхні домівки повзуть по швах, жити в них щодня страшніше.
Максим, мешканець м. Києва:
- Є документи, що 46 будинок, якщо біля нього будувати, він в аварійному стані, може завалитися.
- Отам тріщини, де маячки, бачите - тріщина пішла аж до бордюру 4-го поверху.
- Вот все началось с этих трещин, большие, да, от одного конца комнаты до другого конца комнаты.
Самі ж будівельники спілкуватися з журналістам не схотіли. Вони сховалися від телекамер за парканом.
- Розкажіть, що тут за бійня була?
- Без комментариев.
- А чому?
Не схотіли говорити з репортерами і у відділі продажу.
- Девушка, мы не даем интервью.
Тим часом правоохоронці розповідають: у цій війні за землю постраждали двоє їхніх співробітників, один з них у тяжкому стані. Двох чоловіків внаслідок подій схопили, утім, за кілька годин відпустили.
Ірина Левченко, помічник керівника відділу ГУ міліції м. Києва:
- За цими подіями розпочали два кримінальних провадження - хуліганство із застосуванням зброї, а друге - це насильство до правоохоронців. Зараз проводять заходи, щоб встановити всіх осіб, що приймали участь в акції і порушували громадській порядок.
Люди ж кажуть: за цей клаптик землі боротимуться до останнього і не дадуть зруйнувати їхніх домівок.