Смертельна бійка за врожай. На Житомирщині внаслідок масової сутички між представниками агрофірми та банку загинув 20-річний хлопець. Десяток людей із вогнепальними пораненнями в лікарні. Нині правоохоронці з'ясовують ступінь вини кожної зі сторін конфлікту.
За останні півроку мешканці села Паволочі на Житомирщині забули, що таке спокій. Батьки бояться випускати дітей самих на вулицю. А все розпочалося, коли поряд із їхнім селом побудували сушарку для кукурудзяного зерна. Восени 2014-го між агрофірмою та банком-кредитором виник конфлікт. Підприємці заборгували фінустанові кругленьку суму.
Костянтин Школяренко, заступник керівника правління банку:
- 17 миллионов долларов. Общий кредитный портфель компании около 60 миллионов долларов. У нас в залоге по нашему кредиту с/х техника - это сеялки и 118 тысяч тонн кукурузы.
Аби повернути гроші - за клопотанням банку виконавча служба наклала арешт на врожай. Та вивезти й продати зерно не вдається - аграрії поставили свою охорону. Проте озброєні молодики взялися залякувати й селян.
Валентина, мешканка с. Паволочі:
- В мене діти ходять зі школи 3 кілометра додому. Дівчатка. І вони ходили по вулицях юрбами, ці охоронці, і на даний час мені конешно шо було страшно.
Олександр, мешканець с. Паволочі:
- Це вже беспридел. Страшно і жінку на роботу випустить, страшно і дітей випустить з дому. Бо їздять без номерів, без нічого. Ніхто нічого тут не контролірує.
У лютому по місцевих мешканцях агресивно налаштовані охоронці навіть стріляли. Тоді минулося без постраждалих.
Віліна, мешканка с. Паволочі:
- Просто вони тупо ідуть по дорозі, їх обминуть машиною неможливо. Сигналиш - вони не реагірують. Він їм дав зауваження, водітель, вони нецензурнми словами відповіли у відповідь, і другий сказав, що стояв з автоматом - що зара будем вас мочить. Стріляли в задок, якщо б стріляли вище, то розірвало б там, закінчилось дуже б погано.
Та днями конфлікт між банком і агрофірмою загострився. Адже біля поля вже чергували і представники фінустанови. Під час спроби фермерів вивезти частину зібраного зав'язалася масова бійка. Олег бачив усе на власні очі. Їхнє громадське формування запросили місцеві, аби бодай якось дати лад у селі. Утім, жодні вмовляння активістів не допомогли, і дві юрби чоловіків таки побігли одна на одну.
Олег Губинський, громадський активіст:
- Более 500 человек, которые одновременно находились на поле с 2 сторон. Стенка на стенку шли: с дубьем, какие-то арматуры. Что в руках было, все, что могли собрать, я так понимаю. Произошло это буквально в течение 3-5 минут, люди падают, арматурой бьют по голове, добивают.
Під час бою кілька молодиків витягли зброю й почали стріляти. Найтяжчих поранень дістав 20-річний хлопець. Медики намагалися врятувати йому життя, але за кілька годин пацієнт помер.
Олег Губинський, громадський активіст:
- У него было ранение в грудь. Сразу же оказали первую помощь и отправили в ближайшую больницу, а таже всех остальных ребят, которые там в ноги попадали. У одного над бровью правого глаза пуля попала. Частично удалили ее, резинову, а часть осталась непосредственно в тканях.
Зупинити стрілянину вдалося лише правоохоронцям. Коли міліція прибула на місце, молодики розбіглися врізнобіч.
Алла Ващенко, керівник відділу УМВС України в Житомирській області:
- На даний час у ході досудового розслідування опитано вже кілька сотень людей. Встановлюються всі учасники конфлікту, і у будь-якому разі кожному із них, їхнім діям буде дана правова оцінка. На даний час оголошено підозру 1 особі, яка вчиняла постріли. З місця події вилучені 7 гільз, попередній висновок лікарів, що це була травматична зброя.
Нині тривають слідчі та розшукові дії, щоби визначити всіх учасників інциденту.