Телеканал НТН
Повідомити новину

Новини каналу

14 вересня 2015, 23:34 ДТП
У Кременчуці батьки загиблого у ДТП рік тому хлопчика все ще шукають винних
У Кременчуці батьки загиблого у ДТП рік тому хлопчика все ще шукають винних

Домогтися справедливого розслідування смерті сина намагаються батьки в Полтавській області. Рік тому біля зупинки громадського транспорту першокласника Іллю на смерть збила хлібовозка. Хлопчик вибіг з-за маршрутки зненацька - встановили експерти, й так запевняє сам водій вантажівки. Але родина загиблого хлопчика каже про багато неточностей у розслідуванні.

Марина й досі не стримує сліз. Рівно рік тому на цьому самому місці її сина - першокласника Іллю - на смерть збила хлібовозка. 

- Как? Никак - просто вот так существуешь, говорят, легче - год пройдёт, а оно еще тупее боль становится.

Біль утрати не втамовує й донечка. Хоча маленька Софійка щосили відволікає маму.

- Дочка помнит все - наш Ильюшенька, она знает, что машина сбила, ездим на кладбище.

Страшна аварія, що змінила життя родини, сталася 9-го вересня 2014-го. Марина забрала зі школи Іллю, й разом з Софійкою вони поверталися додому. Під'їхали маршруткою, вийшли на ось цій зупинці.

Марина Горобець, мати загиблого хлопчика:

- У меня один ребенок был на руках, здесь рюкзак, второму ребенку говорю - держись за рюкзак, обходим маршрутку сзади. Делает шаг - вылетает будка, доля секунды, и он вот так, я могу его еще схватить, но он исчезает под машиной и все.

Олена Ткаченко, кореспондентка:

- Тобто ДТП сталася ось яким чином - уявімо, що це маршрутка, з якою вийшла мама з маленьким сином і донечкою, вони одразу рушили на інший бік дороги, тому що тут немає тротуару, вони йшли позаду тз, першим вибіг хлопчик, якого й збила хлібовозка.

Ілля загинув миттєво - про це кажуть мешканці сусідніх будинків, які збіглися на несамовитий крик матері.

Зоя, мешканка Кременчука: 

- Я хотела ребенка поднять, но когда увидела глазки застывшие и кровь темную, я решила не подходить.

Відрита черепно-мізкова травма, перелам кісток таза, множинні садна - не сумісні з життям забиття, яких дістав хлопчик. Вже рік вбиті горем батьки живуть справою смерті сина. Й намагаються знайти винуватих, адже слідчі закрили провадження.

Юрій Кравченко, керівник управління прокуратури Полтавської області:

- Слідчим органів внутрішніх справ було призначено експертизу автотехнічну при НДКЦ при УМВС Полтавської області, який надав висновок, що водій не мав технічної можливості уникнути даної ДТП. За результатам, отриманими в ходу досудового розслідування, як слідчими експериментами, свідками, потерпілого й водія тз, слідчим було прийнято рішення про закриття КП.

Тобто висновок простий - хлопчик вибіг зненацька, й у водія не було змоги відреагувати. Місце, де сталася ДТП, й дійсно проблемне. Тут лише дві смуги. Біля зупинки немає тротуару, тому люди йдуть або проїжджою частиною, або одразу переходять на інший бік, де є доріжка для пішоходів. Але зебри немає!

Він не бачив хлопчика - запевняє сам водій хлібовозки.

- Когда моя кабина сравнялась с задней частью маршрутки, я увидел боковым зрением - бежит мальчик, инстинкт сработал - руля вправо, по тормозам. Когда машина остановилась - я глянул в зеркало - лежит.

Олексій каже - своєї вини не заперечує. Справно відвідує всі слідчі експерименти й допити. За рік так і не зміг подолати набутий страх сісти за кермо.

- Не езжу до сих пор, все мои родственники - все знают, друзья, я не езжу, работаю автослесарем.

Батько загиблого Іллі невблаганний. Наголошує: машина - засіб підвищеної небезпеки, побачивши зупинку й маршрутку, водій міг би пригальмувати. Руслан запевняє - має ще чимало невідповідностей під час розслідування смерті сина.

Руслан Нестеренко, батько загиблого хлопчика:

- Главный механик пишет, что за два дня на автомобиле были поменяны все тормозные колодки и стояла новая резина, резина стояла новая. 10 метров автомобиль тормозил одним колесом, он изначально не может быть технически исправным, даже с учетом того, что это старый ГАЗон, даже если колодки не трогали, но была исправная тормозная система, еще хотя бы одно колесо, пусть не сразу, пусть не одновременно, пусть через метр, через два, но оно должно было тормозить, оно не тормозило.

Зі своїми доводами Руслан вирушив до апеляційного суду - оскаржувати рішення слідчого про закриття кримінального провадження. Служителі Феміди стали на бік постраждалої сторони. Дві експертизи перероблюватимуть.

Ганна Власенко, керівник відділу Кременчуцького МВ міліції:

- Експертиза на справність тз, автотехнічну експертизу додатково, яка вже була - є питання суду, є питання в потерпілої сторони на справність тз.

У прокуратурі Полтавської області кажуть - на виконання експертиз їм знадобиться місяць. Можливо, після знайдуться доводи не закривати провадження, а передати справу до суду.