Стурбовані кількістю ДТП за участі неповнолітніх волинські ДАІвці. Від початку року аварій за участю школярів в області сталося майже півсотні. Діти не реагують на сигнал світлофора, можуть раптово вибігти на дорогу. Порушують правила і водії, перевищуючи у межах міста граничну швидкість, забуваючи про імовірний фінал таких перегонів.
Сашкові - заледве дев'ять. Як поводитися на дорозі - хлопчик знає змалечку. Та через недисциплінованого кермувальника іномарки дитина, яка переходила вулицю "зеброю", уже другий тиждень оговтується в травматології. У школяра струс мозку, численні гематоми, забій грудей.
Людмила Омельчук, мати постраждалого хлопчика:
- Дитина була в дуже важкому стані. Була непритомна зовсім. В критичному стані: очі були закриті, був без свідомості.
Ігор Тарасюк, заввідділу Луцької дитячої лікарні:
- Травмовані внаслідок ДТП якраз являються самими важкими хворими, тому що там переважають полі травми - травми різних органів і частин тіла. Тому лікування, як правило, довше.
Травмованих унаслідок дорожніх аварій дітей натепер у лікарні п'ятеро. Хтось раптово вибіг на дорогу, хтось скалічився, гасаючи скутером. Від початку року жертвами жвавого дорожнього трафіку в області стало майже півсотні неповнолітніх. Четверо - загинули. Тому міліціянти знову і знову нагадують школярам "золоті" правила вуличного руху.
Олександр Паламарчук, старший інспектор УДАІ Волинської області:
- В основному, наголошується на тому, щоби рухалися вони тільки по тротуарах, переходили дорогу тільки на зелене світло і тільки у відведених для цього місцях - на пішохідних переходах. Це - основні правила, які дитина повинна знати.
Та медики кажуть: ці нескладні правила більшість дітей забуває, тільки-но виходять з лікарні.
Мирослава Набухотна, завідувачка травмпункту Луцької дитячої лікарні:
- Два роки тому за добу в нас могло бути від 15 до 20 дітей, то в цьому йде - 35-40 за добу за вересень. Дуже велика цифра.
Змінити статистику, кажуть міліціянти, можна. Лише потрібен єдиний підхід до проблеми і освітян, і правоохоронців, і закладів охорони здоров'я. Тому вже від листопада в місті стартує місячник "Допоможемо дитині спільно".