Збив - і не побачив. У Києві за останні дні зафіксували кілька пригод, під час яких автомобілі наїжджали на дітей. Чому збивають на пішохідних переходах?
Борис Сачалко, кореспондент:
- Оце от навіть не вулиця. Це автомобільний заїзд до будинку. Він завширшки буквально в кілька метрів. Але навіть таку відстань одинадцятирічна дівчинка із мамою пройти не змогла.
Данило, свідок:
- Она шла по тротуару, и вот сзади машина ее сбила. Она шла, СМС-ку писала.
Цю історію знають всі тутешні учні. Дівчинка ходить ось до цієї школи. Керівництво про інцидент не розповідає, замість нього говорять діти.
Мешканка м. Києва:
- С пятого класса девочка.
- Це вам в школі сказали?
- Так...
Наталя Сторожик, керівник відділу УДАІ м. Києва:
- Слава Богу, він переїхав їй тільки кінцівки ніг.
На щастя, життю дівчинки нічого не загрожує, але найближчі тижні їй доведеться провести в ліжку зі зламаними пальцями ніг. Як водій міг не помітити пішохода - нині це з'ясовують.
Наталя Сторожик, керівник відділу УДАІ м. Києва:
- Водій, здаючи назад, він не побачив дівчинку. Він їй посигналив, але потім вона була в зоні його невидимості. Незважаючи на те, що дитина була на тротуарі, вона повинна була зреагувати на сигнал водія, і максимально себе уберегти від такого негаразду.
Це вже інше перехрестя - у центрі Києва. Тут днями автівка збила двох школярок і зникла. Водія знайшли вже надвечір. Дівчаток шпиталювали. Більшість таких випадків стається через елементарну неуважність кермувальників.
В Європі, аби подолати таку проблему, показують соціальну рекламу, щоб усі автомобілісти побачили і вжахнулись, як воно - збити людину. В Україні такі ролики тільки починають створювати. У ДАЇ вірять: допоможе.
Наталя Сторожик, керівник відділу УДАІ м. Києва:
- Переглянувши такі жахливі наслідки після порушень правил дорожнього руху водіями, я не думаю, що вони потім сядуть за кермо чи то нетверезими, чи в такому стані, чи будуть перевищувати швидкість, чи виїжджати на смугу зустрічного руху.
Даївці вкотре закликають і водіїв, і пішоходів бути уважними і толерантними на дорозі. Разом з тим інспекція констатує: від початку року дітей в ДТП постраждало менше, ніж за аналогічний період торік.