Телеканал НТН
Повідомити новину

Новини каналу

10 липня 2015, 23:24 Інше
В середмісті столиці перебудова підвала загрожує всьому будинку
В середмісті столиці перебудова підвала загрожує всьому будинку

У Києві будь-якої миті може впасти дев'ятиповерхівка. Власник цокольного приміщення по вулиці Лесі Українки, 14 влаштував грандіозне будівництво у підвалі. Масштаби робіт такі, що містяни сидять у власних квартирах, немов на пороховій бочці. Адже бояться, що переобладнаний фундамент може не витримати, і будинок разом з мешканцями піде під землю.

Мешканці столичного будинку на Лесі Українки 14 вже 3-й місяць без сну. Не дає спати безперервне будівництво на першому поверсі, де новий власник затіяв грандіозний ремонт. Що там робиться, люди навіть думати боялися - будівельники обгорнули територію темною плівкою. Така таємничість неабияк збентежила, а підозру мешканців лише посилили нескінченні каравани самоскидів, що без перепочинку вивозили грунт з підвалу. Панічна думка, що під багатоповерхівкою величезна вирва, просто збурила його мешканців. Містяни пішли в атаку і взялися самотужки розбирати прибудову.

Дмитро Васильович, мешканець м. Києва:

- Вот это было так огрожено, крыша, тут стенки, ворота. Вот это все жители разобрали и там сложили.

Побачене людей вразило: просто під будинком замість підвалу таки зіяв кількаметровий котлован.

Василь, мешканець м. Києва:

- Подсчитали и прикинули - это примерно 360 кубов земли, это примерно 540 тонн грунта вывезено. Вывозили по 4-5 самосвалов в день.

Підвальне приміщення змінилося до невпізнання. І мешканці, і чиновники вражені масштабом протизаконних переробок і втручання в конструкцію житлового будинку. Замість тримальних стін - тут тепер самі дірки.

Микола Руденко, помічник керівника Печерської райдержадміністрації м. Києва:

- Это незаконное вмешательство в несущую способность здания, это была сплошная стена, а на сегодняшний день мы видим: они сделали прорезы. Невооруженным глазом видно, что когда бетонировалось - бетонировалось с нарушениями, без виброплиты, без ничего.

Не переймалися будівельники і за безпеку комунікацій - заливали бетоном все підряд без розбору. Забетонували навіть батареї.

Михайло Терентьєв, депутат Київради:

- Если вы посмотрите на батарею, которая просто-напросто забетонирована. Теперь жители могут остаться без отопления, потому что ЖЭК не может, по форме не может включить отопление. Потому что после испытания батарея просто лопнет.

На галас врешті приїхала і представниця нового власника. У руках - купа документів.

Олена, представниця власника приміщення:

- Все нормы закона выдержаны. Капитальный ремонт подразумевает втручання в несучі стіни. Естественно, их укрепляем. Предусамтривает втручання в несучи стены и замену перекрытия.

Згідно з паперами, висота стелі у підвалі повинна бути 2 метри 63 сантиметри. Та навіть неозброєним оком видно, що це не так. Але Олену це не бентежить, вона впевнена, що всі порушення - лише обман зору.

- Вы видели 2,63? Сколько там сейчас?

- Там 4.

- Значит, они убрали строительный мусор.

- То есть это мусор?

- Чуть-чуть неправильная рулетка была.

- Вы нас за идиотов держите?

- Уже метраж поменялся. Был, помните, 468, а стал 572. На 100 кв. метров. Почему?

- В процессе кап. ремонта мы видновлюем приямок и увеличивается. Да, да!

Містяни в розпачі, як зупинити нахабного власника - не знають. Валентина Павлівна боїться, що будинок будь-якої миті може піти під землю разом з усіма.

Валентина Павлівна мешканка м. Києва:

- Я кажу, що це беспредел! Вони набили тут свай, вони порушили фундамент.

Лариса, мешканка м. Києва:

- Стык дома, две коробки, стыковый шов. Трещина с той стороны, замазали, но она неизвестно. Фактически что - наш дом сложится. 

Столичні чиновники підраховують збитки від протизаконного будівництва та будуть готуватися обстоювати права громади в суді.

Михайло Терентьєв, депутат Київради:

- Департамент благоустрою на основании акта про складання збиткив пишет на имя прокуратуры Киева запрос с тем, чтобы обязала прокуратура держземинспекцию анулювати декларации.

Чи поверне інспекція стіни та чи засиплють котлован у підвалі - мешканці будинку не знають. Поки вони зі страхом повертаються у власні квартири і сподіваються, що їх дев'ятиповерхівка не захитається і не складеться, немов картковий будиночок, вже найближчим часом.