У вогкості, поряд з грибком та без даху. Саме так останні кілька місяців живуть мешканці Макарова на Київщині. У п'яти будинках обіцяли замінити стару покрівлю. Ремонті роботи розпочали, та раптом припинили через брак коштів. Зневірені ж містяни готуються до перших морозів і снігу. З дощем вони вже навчилися боротися.
Це квартира пенсіонерки Ганни Гнатівни. Стіни поросли грибком, від тиньку майже нічого не залишилося, гріє жінку власне опалення. Каже: з 2008-го, коли надворі негода - в її оселі також йдуть дощі. І все через старий дах.
Ганна Гнатівна, мешканка селища Макарова:
- Ото як дощ іде, воно дзюркою біжить, і я подставляю всі каструлі. Ось тут воно як текло, так воно і тече, ось там воно, оце бачите, це послідні дощі. Воно ніколи там в мене не просихало, ви ж бачите, там грибок всівся.
А ось Людмила Григорівна мріє про ремонт на кухні вже шість років. Навіть будматеріали придбала, та не судилося.
Людмила Григорівна, мешканка селища Макарова:
- Воно не миску не можна було поставити, нічого! Воно тече й тече по стіни з двох сторін, ось там вже кірпічі поопадали. І тече униз до другого, а тепер і до першого.
У такому стані й дві кімнати. В одній навіть нема світла, бо залило. Та цієї весни в мешканців триповерхівки з'явилася надія. Покрівлю пообіцяли замінити.
- Ми зраділи, почали плитку збивать.
Згідно з планом, завершити мали ще в липні. Та вже четвертий місяць нові матеріали гниють просто неба.
Павло Прядко, кореспондент:
- Будівельники кажуть: робота виконана на сімдесят відсотків. Вони й раді закінчити, проте коштів ані на зарплату, а ні на матеріали їм ніхто не дає.
А ще зазначають: дощі та морози за місяць можуть зруйнувати каркас покрівлі. Тоді як зробити залишилося небагато.
Олексій Недовіс, будівельник:
- Накрыть профнастилом. Показывали бумагу, что деньги выделили, но там Минфин или кто там - не дают денег.
Та в Макарові без дахів ще чотири багатоповерхівки. У селищній раді Свідкові зізналися: всі об'єкти повинні закінчити в листопаді, але терміни перенесуть. На скільки - невідомо. Чиновники нарікають: усе - через підрядників.
Володимир Круподеря, заступник голови Макарівської селищної ради:
- Згідно з договором ми проплачуємо тридцять відсотків авансу, ми все проплатили, аванси всі підрядники отримали, а далі іде оплата згідно виконаних робіт, остальниє роботи вони повинні виконувати за свої обігові кошти.
Та саме цих грошей у будівельників немає. Розлючені ж мешканці хочуть звернутися до суду, щоб отримати компенсації за зіпсоване майно, і сподіваються: найближчим часом будинки вкриють.
- Я хочу просто, чтобы мне все вернули и все сделали.