Покинула в хаті й пішла на гульки. У місті Ромнах на Сумщині мати залишила самого вдома однорічного синочка. Хлопчик проплакав усю ніч. На його щастя, вранці до оселі завітала подруга горе-неньки. Вона й викликала правоохоронців.
Сусіди вже втомилися боротися з безтурботною мамою двох хлопчиків. Кажуть, їй допомагали, її вмовляли, навіть залякували - та марно.
Ірина Гринько, сусідка:
- І з старшим спали вони на оцій верандочке, виймали ми стекло. Потому шо він плакав цілу ніч. І вона п'яна на матрасі не могла двері відкрить. старшого виймали через вікна, кормили через вікна, їжу, в общем, це триває вже 5 років.
Не раз вони спостерігали таку картину:
- Мирослава. Мирослава, та шо ж ти така скотина, дитину вдарила ногою.
Та цього разу 26-річна мати вклала меншого синочка, якому лише один рік, спати, а сама нікого не попередила й пішла геть.
- Хто зна, де вона була - у своїх друзей-подруг, алкашей.
Малюк проплакав цілу ніч. Наступного дня до оселі завітала приятелька горе-матері. Вона викликала правоохоронців.
Дмитро Ситник, старший оперуповноважений Роменського РВ міліції:
- Дитина недоглянута, голодна, брудна, потребує материнської допомоги. Замість матері прийшлось допомогу надавати працівникам міліції та соціальним службам, медпрацівникам.
Сама ненька з'явилася вдома лише за три дні. У лікарні кажуть: якби хлопчик був весь цей час сам, для його здоров'я настали б непоправні зміни.
Людмила Остапенко, в.о. завідувачки педіатрії Роменської районної лікарні:
- Ребенок голодает, не получает воду - наступает истощение, т.е. организм теряет свои защитные силы. Плюс стресс, конечно, на фоне стресса обостряются все хронические заболевания. Конечно, это опасно для его жизни.
Того самого дня опікунська рада вирішила, що жінка не заслуговує права називатися матір'ю.
Мирослава, мати:
- Чого його лишать, можна ж каждому человеку дать… це просто получилось случайно, цього не должно було буть, ну, ошиблася. Ну можна по крайней мере дать возможность, там исправительный срок, там понаблюдать.
Втім, свій шанс на виправлення жінка вже використала, запевняють у соціальній службі. Кілька років тому її старшого сина хотіли віддати до дитячого будинку. Тоді їй повірили, але молодиця змінила лише місце мешкання, а не поведінку.
Ірина Гальченко, головний фахівець Роменського центру соціальних служб:
- Неможливо сказати, що вона не розуміє, що вона там зробила негарно, що вона залишила дитину, але поки її контролюють - бабуся, дідусь, чоловік, наші служби, вона якби трохи з нами співпрацює і розуміє, тільки ситуація... Вона починає жити самостійно - то...
Сина з лікарні забрав батько. Жінці ж виписали чергового адмінпротокола. А незабаром суд має вирішити, чи позбавляти її материнських прав.